ورزش

آب‌های آرام قهرمانی جهان؛ صعود قایقرانان ایران به فینال

مسابقات آب‌های آرام قهرمانی زیر ۲۳ سال و جوانان جهان در آرونزو ایتالیا آغاز شد و در نخستین روز ملی‌پوشان ایران در ۴ ماده به مصاف رقیبان رفتند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صداوسیما، مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال و جوانان جهان از امروز چهارشنبه ۱۴ تیر در آرونزو ایتالیا آغاز شد که تیم کشورمان با ۴ ملی‌پوش بانوان در این رقابت حضور دارد.

الناز شفیعیان در کایاک زیر ۲۳ سال بانوان، هدیه خیرآبادی و مائده شورگشتی در کانوی زیر ۲۳ سال بانوان و ترنم اکبرزاده در کایاک بانوان جوانان اعضای تیم ایران در این رقابت هستند.
مهسا مجللی هدایت قایقرانان را در این مسابقات به عهده دارد. مسعود مهدوی‌نیا داور بین‌المللی آب‌های آرام کشورمان نیز در این رقابت‌ها به عنوان داور حضور دارد.
نتایج نمایندگان کشورمان در ۴ ماده به شرح زیر است: 
ترنم اکبرزاده در گروه چهارم دور مقدماتی کایاک یکنفره ۲۰۰ متر جوانان با حریفانی از یونان، اسلواکی، ایتالیا، لهستان، بلژیک و جمهوری چک رقابت کرد و در پایان با زمان ۴۳.۴۹ ثانیه پس از نمایندگان ایتالیا و لهستان سوم شد و به نیمه نهایی راه یافت. 
اکبرزاده در دور نیمه نهایی با حریفانی از یونان، ترکیه، اوکراین، المان، ازبکستان، آفریقای جنوبی، مجارستان و چین تایپه رقابت کرد و در پایان با زمان ۴۵.۰۳ ثانیه پس از نمایندگان مجارستان، آلمان و اوکراین چهارم شد و به فینال B راه یافت.
نماینده ۲۰۰ متر جوانان کشورمان صبح جمعه در فینال B رقابت خواهد کرد.

الناز شفیعیان در گروه دوم دور مقدماتی کایاک یکنفره ۲۰۰ متر زیر ۲۳ سال با حریفانی از آمریکا، آفریقای جنوبی، چین، دانمارک، اسپانیا، لتونی و قبرس رقابت کرد و در پایان با زمان ۴۱.۸۹ ثانیه در جایگاه نخست قرار گرفت و مستقیما راهی فینال A شد. در این رقابت نمایندگان دانمارک و آمریکا دوم و سوم شدند. شفیعیان ظهر جمعه ۱۶ تیرماه فینال A رقابت خواهد کرد.

مائده شورگشتی و هدیه خیرآبادی در گروه اول دور مقدماتی کانوی دونفره ۵۰۰ متر زیر ۲۳ سال با حریفانی از آرژانتین، اوکراین، لهستان، مجارستان و آمریکا رقابت کردند و در پایان با زمان ۲:۰۷.۴۲ دقیقه پس از قایقرانان مجارستان، اوکراین و لهستان در جایگاه چهارم قرار گرفتند و راهی نیمه‌نهایی شدند. شورگشتی و خیرآبادی در نیمه نهایی با حریفانی از آرژانتین، مولداوی، ایتالیا، آمریکا و کانادا رقابت کردند و در پایان با زمان ۲:۰۴.۳۰ دقیقه پس از قایقرانان مولداوی و ایتالیا در رده سوم قرار گرفتند و راهی فینال شدند.
مسابقه فینال این ماده صبح روز جمعه برگزار خواهد شد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا