اقتصاد

آغار برخورد با مشترکان پرمصرف تهرانی از امروز/ قطع آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از شروع برخورد با مشترکان بدمصرف تهرانی از امروز خبر داد و گفت: این دسته از مشترکان در نوبت اول از ساعت ۹ تا ۱۷ و به مدت یک روز با محدودیت قطع آب روبرو خواهند شد.

به‌گزارش ایسنا، محسن اردکانی با اشاره به تداوم طرح برخورد با مشترکان بدمصرف در سال جاری، اظهار کرد: هر میزان آب در استان تهران برای شرب تولید شود، کمبود انباشته آب استان جز با مدیریت مصرف و مدیریت تقاضا برطرف نخواهد شد.

وی با بیان این‌که مشترکان بدمصرف تهرانی شناسایی شده و اخطارها و هشدارهای لازم برای آنان ارسال شده است، اظهار کرد: در صورت بی‌توجهی به هشدارها و تغییر نیافتن رفتاری میزان مصرف این عده از مشترکان، با محدودیت قطع آب مواجه خواهند شد.  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه مجموع اقدامات آموزشی، فرهنگی و بازدارنده‌ای که سال گذشته اجرا شد موجب شد تا میزان مشترکان بدمصرف تهرانی از ۹ درصد به پنج درصد کاهش یابد، گفت: سالانه یک میلیارد و ۵۰۰ هزار مترمکعب آب شرب در استان تهران مصرف می‌شود که سهم پایتخت از این میزان، یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون مترمکعب است.    

اردکانی در گفت و گویی تلویزیونی در خصوص ضرورت مدیریت مصرف آب در ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان تهران، گفت: طبق مصوبه شورای مدیریت بحران استانداری تهران همه دستگاه‌های اداری و اجرایی ملزم شده‌اند ۲۵ درصد از مصرف آب شرب خود را نسبت به گذشته کاهش دهند و آبفای استان تهران در این زمینه ملزم شده است دستگاه‌های اجرایی را رصد کند.

وی با بیان این‌که الگوی مصرف آب برای هر خانوار تهرانی در ماه ۱۴ مترمکعب است، گفت: گروه مشترکان پرمصرف تهرانی بین ۱۴ تا ۲۸ مترمکعب در ماه آب مصرف می‌کنند که با اندکی دقت و مدیریت مصرف آب در زمره خوش مصرف‌ها قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا