جامعه

آغاز به کار نخستین جشنواره ملی «شورا و رسانه»

حسن رضایی از آغاز به کار نخستین جشنواره ملی شورا و رسانه به همت شورای عالی استان‌ها خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف ترغیب و تشویق اصحاب و فعالان رسانه‌ای کشور برای توجه به حوزه شورا‌ها و مدیریت شهری و به منظور تقدیر از آثار برتر در این حوزه برگزار می‌شود.

وی افزود: از این رو علاقه مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را در ۴ حوزه نوشتاری (مطبوعات، خبرگزاری‌ها، سایت‌ها و کانال‌های خبری) شامل گزارش، مقاله و یادداشت و گفتگو – دیداری و شنیداری (صداو سیما، سایت‌ها، رادیو تلویزیون‌های اینترنتی) شامل: گزارش رادیویی، پادکست، گزارش تلویزیونی، گزارش خبری، مستند و گفتگو، موشن گرافی و تیزر و کلیپ – حوزه‌های گرافیک؛ شامل: عکس، کارتون و کاریکاتور، پوستر و طرح‌های گرافیکی و بخش ویژه؛ شامل: روایت‌های رسانه‌ای از فعالیت اثر بخش شورا‌ها جهت تحقق شعار سال مبتنی بر رشد تولید؛ مهار تورم تا پایان تیرماه ۱۴۰۲ ارسال کنند.

رضایی ادامه داد: از آنجایی که هر فرد می‌تواند در ۲ بخش جشنواره شرکت کرده و در هر بخش ۵ اثر را ارسال کند، بیشینه مجاز آثار ارسالی برای هر فرد ۱۰ اثر است. نکته مهم این است که آثار ارسالی باید بعد از فروردین ۱۴۰۰ منتشر شده باشد و تنها آثاری اجازه شرکت در جشنواره را دارند که در رسانه‌های نوشتاری دیداری شنیداری و فضای مجازی کانال‌های رسانه‌ای و رسمی ثبت شده منتشر شده باشند (تمام آثار حوزه گرافیک موشن گرافی لیزر و کلیپ از این موضوع مستثنی هستند).

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، آثار بخش ویژه در همان تقسیم بندی حوزه‌های بخش عمومی دریافت خواهد شد. همچنین شورای‌عالی استان‌ها حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای چاپ در کتاب بروشور، برپایی نمایشگاه‌ها و انتشارات مربوط به جشنواره با ذکر نام صاحب را برای خود محفوظ می‌داند.

وی توضیح داد: ارسال آثار به دبیرخانه به منزله قبول مقررات جشنواره است. از این رو شرکت کنندگان برای ارسال آثار خود می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها مراجعه کرده یا مستقیما از آدرس www.shoraha.org.ir/festival اقدام کنند. همچنین در بخش دیداری و شنیداری نیز می‌توانند در صورت بالا بودن حجم، آثار خود را از طریق شناسه پیام رسان‌های ایتا و بله به آدرس Shoravaresaneh@ به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا