سلامت

آیا نوشیدن آب زیاد، پوستمان را شفاف می‌کند؟

به گزارش “هندوستان تایمز”، یک متخصص هندی و کارشناسان سلامت پوست در این باره می‌گوید: در حالی که هیدراته ماندن با نوشیدن آب کافی برای سلامت کلی پوست مهم است، اما پوست شیشه‌ای اغلب به ترکیبی از عوامل مانند ژنتیک، مراقبت روزانه و همیشگی از پوست و سبک زندگی سالم نسبت داده می‌شود. عواملی مانند ورزش منظم، رژیم غذایی سالم و متعادل، خواب کافی و مراقبت روتین از پوست می‌توانند به دستیابی به پوستی سالم و درخشان کمک کنند.

این متخصص تاکید کرد: آب برای حفظ سلامت پوست ضروری است. نوشیدن آب کافی برای حفظ سلامت پوست مهم است و می‌تواند به هیدراته نگه داشتن پوست، دفع سموم، بهبود گردش خون، کاهش التهاب و جلوگیری از کم آبی بدن کمک کند. در همین حال کم آبی می‌تواند باعث خشکی، کدر شدن و پوسته پوسته شدن پوست شود. همچنین نوشیدن آب کافی می‌تواند به بهبود گردش خون کمک کند که می‌تواند منجر به رساندن بهتر مواد مغذی به پوست شده و باعث تقویت آن شود. به طور خلاصه، نوشیدن آب ممکن است به تنهایی برای داشتن پوست شیشه‌ای کافی نباشد، اما بخش مهمی از حفظ سلامت کلی پوست است.

وی در عین حال هشدار داد: از طرفی هم، زیاده‌روی در نوشیدن آب تایید نمی‌شود، چون وقتی آب زیادی در بدن وجود دارد، نمک‌ها و الکترولیت‌ها بیش از حد رقیق شده و باعث کاهش سطح الکترولیت در بدن شما می‌شود. بعلاوه نوشیدن “بیش از حد” آب، هیچ تاثیری بر افزایش سلامت پوست ندارد.

به گفته این متخصص، مصرف حداقل ۲-۳ لیتر آب یا ۶-۸ لیوان آب در روز بسته به نیاز بدن هر فرد کافی است. آب نه تنها نقش مهمی در هضم و گردش خون دارد بلکه برای سلامت و زیبایی پوست شما نیز حیاتی است.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

همچنین بخوانید : جلوگیری از ابتلاء به بیماری‌های منتقله از آب و غذا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا