جامعه

ارائه بیش از ۸۶ هزار خدمت درمانی و امدادی به

 سید علی مرعشی با اشاره به حضور و خدمات‌رسانی کادر بهداشت و درمان هلال‌احمر ایران در مراسم حج تمتع در کشور عربستان گفت: از روز سوم خرداد ماه و همزمان با اعزام حجاج به عربستان تا پایان روز ۲۵ خردادماه، ۸۶ هزار و ۶۷۴ خدمت بهداشتی و درمانی در مراکز هلال احمر ایران به حجاج ارائه شده است.

وی افزود: در این مدت در مجموع، ۲۱ هزار و ۶۵۷ مورد ویزیت عمومی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی و ۳۲۶۳ نیز ویزیت پزشکان متخصص به حجاج ارائه شده است. همچنین ۳۹۱ مورد بستری اورژانس، ۵۴۵۲ مورد خدمات پاراکلینیکی، ۱۴ هزار و ۱۲ مورد خدمات نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است.

مرعشی تعداد نسخ درمانگاه‌ها و داروخانه بیمارستان برای حجاج را ۳۸ هزار و ۳۲۵ مورد اعلام کرد و افزود: ۱۳۴۰ مورد امداد رسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در این مدت بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در حال حاضر ۳۳ زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌احمر ایران و ۱۴ زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند. مرعشی در همین خصوص اظهار کرد: تا عصر روز گذشته ۲۵ خرداد، تعداد ۵۸۴ نفر از حجاج ایرانی در حج تمتع ۱۴۰۲ از خدمات بستری و درمان بهره برده‌اند که در این مدت ۹۹ نفر در بخش ccu بستری شده و تحت نظر پزشکان ایرانی بوده‌اند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا