جامعه

استفاده از ظرفیت «سها» برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث

سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتا فراجا در بازدید از غرفه کمیته امداد در نمایشگاه CTEX، سامانه امداد هوشمند را مهم دانست و گفت: ظرفیت بسیار خوبی در بین مردم برای کمک و یاری رساندن به یکدیگر وجود دارد که سامانه هوشمند امداد می‌تواند این مهم را تسهیل کند.

وی ادامه داد: برآورد‌هایی که در چند سال اخیر انجام دادیم نشان می‌دهد مردم در سختی‌ها به یاری هم می‌شتابند و از ظرفیت فضای مجازی و گروه‌ها در پلتفرم‌های اجتماعی برای کمک به یکدیگر استفاده می‌کنند.

سردار مجید با اشاره به وقوع حوادث طبیعی و لزوم کمک‌رسانی به حادثه‌دیدگان در بحران‌ها اظهار کرد: وقتی مردم در فضای مجازی برای جذب کمک به نیازمندان اقدام می‌کنند یک مطلب وجود دارد آن هم نبود مرجعیت است. سامانه هوشمند امداد می‌تواند زمینه ارتباط خیران و نیکوکاران را فراهم کند و به این ترتیب سرعت عمل در کمک‌رسانی‌ها افزایش می‌یابد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی کشور تصریح کرد: سامانه هوشمند امداد یک مرجع است که نگهداری و توسعه آن ضروری است و بسیار مهم است که این سامانه گسترش و قوام یابد.

وی خاطرنشان کرد: باید ارتباطات فضای مجازی مخاطبان این سیستم قوی باشد و در عین مستمر بودن، سهل‌الوصول هم باشد. امیدوارم گروه‌های خودجوش مردمی را در سامانه‌های هوشمند کمیته امداد جای دهید تا مردم با اطمینان خاطر کمک‌های خود را به نیازمندان ارسال کنند.

رئیس پلیس سایبری کشور با اشاره به سوابق و کمک‌ها و همکاری‌های مشترک پلیس فتا و کمیته امداد، عنوان کرد: معمولا کلاهبرداران در فضای مجازی از عواطف و احساسات افراد جامعه و روحیه نوع‌دوستی آنان سوء استفاده می‌کنند. به ویژه در فضای مجازی بسیار شاهد این اقدامات مجرمانه هستیم.

رئیس پلیس فتا خاطرنشان کرد: فراخوان‌هایی برای کمک به افراد صادر می‌کنند، اما وقتی بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم موضوع کلاهبرداری است و در این رابطه وارد عمل شده و اطلاع‌رسانی می‌کنیم. در حوادث قهری همچون سیل و زلزله و کمک به ایتام زمینه‌های سوء استفاده وجود دارد و وظیفه ما این است که به درستی رصد کنیم و بر عملکرد آن‌ها نظارت کنیم.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا