اقتصاد

افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ایران

ایران آمادگی دارد تا همکاری های خود را میان کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در جهت تبادل دانش و تجربیات در بخش ICT گسترش دهد.

به گزارش ایسنا، محمد خوانساری- رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران- در سخنان خود در نشست وزرای مسئول فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها، با بیان این مطلب اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران توانسته با استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات امکان اتصال ۹۷ درصد سازمان های دولتی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را فراهم کند و هم اکنون، حدود ۳۰۰۰ سرویس عمومی از طریق دولت الکترونیکی ارائه می شود.

وی با بیان این مطلب که بیش از ۹۰ درصد مناطق روستایی به اینترنت و خدمات دولت الکترونیک دسترسی دارند، افزود: علاوه بر این، با سایر اقدامات تکمیلی در حوزه ICT، سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ایران به ۷.۵ درصد افزایش یافته است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به تلاش های صورت گرفته در کشور درخصوص گسترش پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بومی تصریح کرد: طی یک سال گذشته و با رشد تعداد کاربران در شبکه های اجتماعی داخلی، هم اکنون بیش از ۳۵ میلیون ایرانی از پیام رسان های داخلی استفاده می کنند.

محمد خوانساری با بیان این مطلب که در بیانیه جنبش عدم تعهد در تهران در سال ۲۰۱۲، بر موضوع رفع شکاف دیجیتالی بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه و تضمین دسترسی همگانی، فراگیر و بدون تبعیض به اطلاعات و دانش در زمینه ICT تاکید شده است گفت: موفقیت های ایران در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حالی حاصل شد که طی دهه های گذشته با اقدامات قهری محدودکننده و یکجانبه ی برخی از کشورها از جمله آمریکا به اشکال مختلف مواجه بوده ایم اما ایران با تکیه بر توانمندی های بومی و شرکت های دانش بنیان خود و همکاری کشورهای دوست چنین تهدیدی را به فرصت تبدیل کرده است.

طبق اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، وی با تاکید بر اینکه جنبش غیرمتعهدها از بدو تأسیس تاکنون اهدافی را دنبال کرده است که یکی از مهم‌ترین آنها ترویج و تشویق توسعه از طریق همکاری های بین المللی بوده است تصریح کرد: ایران آمادگی دارد تا همکاری های خود را میان کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در جهت تبادل دانش و تجربیات در بخش ICT گسترش دهد.

این گزارش حاکی است، این اجلاس با حضور وزرا و معاونان وزیر ارتباطات کشورهای عضو جنبش عدم تعهد به صورت برخط برگزار شد.

انتهای پیام

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا