اقتصاد

امارات: ما کاهش تولید نفت سایر کشورها را جبران می کنیم

وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام کرد که زمان افزایش ظرفیت تولید نفت این کشور سه سال زودتر از برنامه قبلی تعیین شد تا کاهش تولید در برخی کشورها جبران شود.

به گزارش ایسنا، سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الشرق گفت: اوپک پلاس با چشم انداز متغیر در بازارهای نفت در هر دو بخش عرضه و تقاضا مواجه است. این وضعیت به دلیل تحریمهای اروپا علیه نفت روسیه و لغو سیاست کووید صفر در چین بوده است.

المزروعی گفت: ظرفیت تولید اوپک پلاس به دلیل سرمایه گذاری کمتر در بخش نفت، ۳.۷ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرده است. امارات متحده عربی اقدامات پیشگیرانه برای جبران کاهش ظرفیت تولید در بعضی از کشورها برداشته و برنامه افزایش پنج میلیون بشکه ای ظرفیت تولید روزانه نفت خود را از سال ۲۰۳۰، به ۲۰۲۷ جلو انداخته است.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی امارات متحده عربی در خصوص گاز در مجمع انرژی جهانی شورای آتلانتیک گفت: جهان برای مدت طولانی تری به گاز طبیعی نیاز است و لازم است سرمایه گذاری بیشتری انجام شود تا امنیت عرضه و قیمتهای مقرون به صرفه در دوران عبور جهانی به سوی انرژی پاک تضمین شود.

انتهای پیام

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا