جامعه

امدادرسانی ۳۹ تیم امدادی به ۲۵۹ نفر در حوادث جوی

محمودی، سرپرست سازمان امداد و نجات، با اشاره به انجام عملیات امداد و نجات در حوادث جوی (سیل/ طوفان/ رعدوبرق) طی ۵ روز گذشته از سیزدهم تا ساعت ۵.۳۰ امروز، ۱۷ مرداد، به ارائه گزارش امدادی در ۵ استان کشور، پرداخت و گفت: ۵ استان آذربایجان غربی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، ٨ شهرستان و ١٦ روستا در این مدت زمان، نیاز به دریافت خدمات امدادی پیدا کردند.

وی ادامه داد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر، به ۲۵۹ نفر امدادرسانی، ۱۰۴ نفر را اسکان اضطراری، ۲۹ نفر را به مناطق امن منتقل و یک نفر را نیز به مراکز درمانی انتقال دادند.

محمودی با بیان این که متاسفانه، ۲ نفر از هموطنان در شهرستان شیروان جان خود را از دست دادند، افزود: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر، با استفاده از تجهیزات امدادی، پمپاژ و لجن‌کش، آب تجمیع شده در ۴۵ واحد مسکونی را تخلیه کردند.

سرپرست سازمان امداد و نجات، با اشاره به این که ۳۹ تیم عملیاتی شامل ۱۶۴ امدادگر در عملیات امداد و نجات در حوادث جوی، حاضر بودند، گفت: ۲۳ دستگاه چادر، ۱۳۳ تخته پتو، ۷۸ تخته موکت، ۱۴۸ کیلوگرم نایلون، ۱۲۱ بسته غذایی، ۴۰ قرص نان، ۷۰ قوطی کنسروجات و ۳۶ بطری آب معدنی توزیع شد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا