جامعه

انهدام باند سارقان محتویات خودرو

سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران اظهار کرد: اردیبهشت ماه امسال، در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، ماموران کلانتری ۱۴۲ کن در محدوده محله و خیابان قدس در حال گشت‌زنی بودند که به یک خودروی پژو پارس با ۳ سرنشین مشکوک شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی افزود: بررسی‌های اولیه ماموران نشان می‌داد، خودروی پژو پارس چندی قبل از شرق تهران به سرقت رفته و سرنشینان آن سارقان حرفه‌ای خودرو و محتویات هستند که همین سرنخ کافی بود تا دستور ایست وسیله نقلیه مذکور صادر شود.

رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: سرنشینان خودروی پژو پارس پس از مشاهده گشت پلیس بلافاصله به طرز خطرناکی متواری شدند و با حرکات مارپیچ به خودروی‌های عبوری شهروندان آسیب وارد کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران در نخستین‌گام با رعایت قانون بکارگیری سلاح به لاستیک خودروی متهمان شلیک کردند که در ادامه با ایجاد طرح مهار وسیله نقلیه مذکور را متوقف و موفق به دستگیری ۳ مرد جوان شدند.

سرهنگ محمد گودرزی با بیان اینکه از صندوق عقب خودروی پژو پارس آلات و ادوات سرقت، ۸ دستگاه ضبط، ۹ دستگاه باند و ۲ حلقه لاستیک کشف شده است، خاطرنشان کرد: متهمان پس انتقال به کلانتری در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت پژو پارس، ۷ فقره سرقت خودرو و ۲۵ فقره سرقت محتویات سطح معابر تهران اعتراف کردند.

وی افزود: در تحقیقات تکمیلی ماموران نیز مشخص شد، متهمان دارای سوابق متعدد کیفری بوده که با تشکیل یک باند، اقدام به سرقت در ساعات پایانی شب در سطح خیابان‌های تهران می‌کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران خاطرنشان کرد: ضمن تشکیل پرونده متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا