دانش و تکنولوژی

ایده انقلابی باتری‌های جامد سامسونگ در آینده نزدیک وارد مرحله

امروزه واحد طراحی و تولید باتری در شرکت سامسونگ همانند بسیاری از کمپانی‌های بزرگ دیگر به شکلی جدی سرگرم کار روی فناوری جدید باتری حالت جامد است. بر اساس اعلام افراد آگاه، سامسونگ اخیرا به پیشرفت‌های چشمگیری در این حوزه دست یافته است.

از سوی دیگر کمپانی شیائومی نیز کار روی فناوری باتری حالت جامد و پیشرفت خود در این حوزه را تائید نموده است. اما در این میان شرکت QuantumScape احتمالا لقب موفق‌ترین تولیدکننده را به خود اختصاص می‌دهد؛ چرا که این برند هم‌اکنون با تعدادی از خودروسازان منتخب همکاری کرده و نمونه‌های اولیه باتری‌های تولیدی را جهت انجام تست در اختیار شرکای خود قرار داده است.

سامسونگ از بیش از یک دهه قبل روی نمونه اولیه باتری حالت جامد مبتنی بر اکسید کار می‌کند و ظاهرا اخیرا به پیشرفت‌های قابل‌توجهی در این زمینه دست یافته است. اما نکته جالب توجه اینکه 2 بخش مجزا در سامسونگ برای پیاده‌سازی فناوری جدید در محصولات واقعی تلاش خواهند کرد.

واحد الکترومکانیکس سامسونگ تلاش می‌کند تا باتری‌های حالت جامد مناسب برای دستگاه‌های هوشمند و گوشی‌های تلفن همراه را ارائه نماید. از سوی دیگر واحد Samsung SDI بر توسعه باتری حالت جامد با الکترولیت‌های سولفید برای خودروهای برقی تمرکز خواهد کرد.

باتری‌های حالت جامد از چگالی انرژی بالاتری برخوردار بوده و با وجود عدم افزایش حجم، ظرفیت بالاتری را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند. همچنین این فناوری به افزایش دوام باتری در بلندمدت نیز کمک می‌کند. بر اساس پیش‌بینی‌ها باتری‌های حالت جامد آغازگر عصری جدید در زمینه توسعه گوشی‌های هوشمند و خودروهای برقی خواهند بود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا