سیاست

بازگشت ۳۲۰۰ میلیارد تومان به خزانه

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: با پیگیری‌های انجام شده تاکنون ۳۲۰۰ میلیارد تومان از محل اخذ مابه‌التفاوت از اعضای زنجیره پس از حذف ارز ترجیحی به بیت المال بازگشته است.

آفتاب‌‌نیوز :

علی خضریان در توضیح جلسه کمیسیون اصل ۹۰ گفت: این جلسه با حضور وزرای صمت و کشاورزی جهت بررسی موضوع اخذ مابه‌التفاوت از اعضای زنجیره تولید توزیع و تامین کالای اساسی پس از حذف ارز ترجیحی برگزار شد. پس از گفت‌وگو در خصوص موضوع، دستگاه‌ها گزارشی را از اقدامات انجام شده ارائه کردند و مقرر شد به زودی ادامه جلسه پس از تنظیم گزارش برگزار شود. علاوه بر این مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی در خصوص روغن خام و نهاده‌های دامی و کشاورزی گزارش خود را به تفصیل و با ذکر جزئیات به کمیسیون اصل ۹۰ تقدیم کند.

وی اضافه کرد: وزارت صمت نیز مکلف شد در خصوص روغن‌های ساخته شده در زنجیره تولید، پخش و عمده فروشی عرضه شده، گزارش مشروحی تنظیم و به کمیسیون ارائه کند.

خضریان با بیان اینکه کمیسیون اصل ۹۰ نسبت به بازگشت حقوق بیت‌المال به خزانه با حساسیت کار را پیگیری می‌کند، گفت: با پیگیری‌های انجام شده تاکنون از محل اخذ مابه‌التفاوت از اعضای زنجیره پس از حذف ارز ترجیحی ۳۲۰۰ میلیارد تومان به بیت المال بازگشته است؛ پس از حذف ارز ترجیحی قیمت کالا به روز شد و مقدار قابل توجهی کالا نزد اعضای زنجیره وجود داشت که کمیسیون پیگیری کرد تا مابه التفاوت قیمت قبلی و قیمت جدید به خزانه دولت برگردد و این روند ادامه خواهد داشت.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا