ورزش

برگزاری رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان دو سال یکبار با ۳۲

فدراسیون جهانی والیبال برگزاری مسابقات قهرمانی جهان را از هر چهار سال یکبار به دو سال کاهش و تعداد تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها را به ۳۲ تیم افزایش داد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، نشست هیات رئیسه فدراسیون جهانی والیبال روز‌های یکم تا سوم تیرماه به میزبانی شهر پونتا کانا در جمهوری دومینیکن برگزار شد.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران و عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی نیز به دعوت آری گراسا رئیس FIVB در این نشست شرکت کرد.

بررسی موضوعات کلی والیبال و رویداد‌های مهم جهان از سال ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۸ از محور‌های اصلی این نشست بود که زمان برگزاری و تعداد تیم‌های شرکت کننده در مسابقات قهرمانی جهان از جمله محور‌های این نشست بود.

بر اساس مصوبه هیات رئیسه فدراسیون جهانی والیبال، زمان برگزاری رقابت‌های قهرمانی جهان از چهار سال یکبار به دو سال یکبار کاهش و در مقابل تعداد تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها به ۳۲ تیم افزایش خواهد یافت.

بدین ترتیب ورزش والیبال که پرطرفدارترین رشته ورزشی بین خانواده‌ها در جهان محسوب می‌شود، در دوره زمانی ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۸ شاهد برگزاری دو دوره رقابت‌های قهرمانی جهان مردان و زنان خواهد بود که سال ۲۰۲۵ یعنی یک سال پس از المپیک پاریس و ۲۰۲۷ یک سال پیش از بازی‌های المپیک ۲۰۲۸ لس آنجلس برگزار می‌شود.

افزایش تیم‌های شرکت کننده از ۲۴ به ۳۲ از دیگر مصوبات هیات رئیسه فدراسیون جهانی بود که تیم‌ها به شکل زیر انتخاب می‌شوند:

تیم میزبان و قهرمان دوره قبل جهان (دو تیم)
تیم‌های اول تا سوم مسابقات قهرمانی مناطق و قاره‌ها (جمعا ۱۵ تیم)
۱۵ تیم برتر رده‌بندی جهانی

اگر میزبان مسابقات بیش از یک کشور باشد، از سهمیه ۱۵ تیم شرکت کننده بر اساس رده‌بندی جهانی کاسته می‌شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا