اقتصاد

بسته ۱۰ بندی دولت در خصوص مهار تورم و رشد

سید احسان خاندوزی  وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران تصریح کرد: بسته ۱۰ بندی دولت در خصوص مهار تورم و رشد تولید به تایید مشترک بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه رسیده است؛ این بسته امروز برای اخذ نظر به تشکل‌های اقتصادی تولیدی کشور ارسال شد و انشالله ظرف روز‌های آینده پس از اخذ نظر فعالان بخش غیر دولتی، با حضور رئیس جمهور جزئیات بسته نهایی و ابلاغ خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به هدفگذاری‌های دقیق در سند ده‌بندی برای مهار تورم، بتوانیم یک سند هماهنگ کننده بین اجزای دولت برای نیل به اهداف شعار سال داشته باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در رابطه با استیضاح وزیر صمت بیان کرد: دولت در مسئله حمایت از وزرا و اعضای کابینه یکدست، هماهنگ و کاملا جدی است. حل و فصل واقعی مشکلات اقتصادی ویژه مسائل فرابخشی مثل مسکن تورم و خودرو و… نیازمند دو مقدمه است نخست، مسئله هماهنگی و گام بعدی ثبات سیاست‌ها است و این دو مقدمه هم باید در داخل دولت و هم میان دولت و مجلس رخ بدهد. در شرایط کنونی استیضاح وزرا کمکی به هماهنگی سیاست‌ها نخواهد کرد.

خاندوزی گفت: استیضاح وزارتخانه‌ها را با چالش‌های تصمیم‌گیری مواجه خواهد کرد و فرصت سال حمایت از تولید از دست خواهد رفت؛ امیدواریم بهترین تصمیمی که نیازمند ادامه همکاری بین اعضای دولت و مجلس و دولت است اتخاذ شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا