سیاست

بعید است مذاکرات ادامه پیدا کند/ ممکن است خطرات دیگری

یک دیپلمات پیشین ایران می‌گوید: به نظر من مذاکرات ادامه نخواهد داشت و اگر هم ادامه پیدا کند بستگی به ادعای حضور ایران در جنگ اوکراین دارد، وقتی ایران در جبهه روسیه قرار می‌گیرد ممکن است خطرات دیگری متوجه ایران شود و حتی با ایران به نوعی دیگر رفتار کنند.

آفتاب‌‌نیوز :

فریدون مجلسی آینده در پاسخ به این سوال که چه پیش بینی از مذاکرات پرونده هسته‌ای ایران دارید؟ اظهار داشت: به نظرم باید قضیه را جدی بگیریم. با وجود جدی بودن در مذاکرات و اینکه طرفین تن به مذکرات طولانی دادند و در نهایت توافقی بود که در دولت قبلی به نتیجه رسید لذا طرفین باید پایبند به توافق باشند، اما می‌بینیم که هنوز این مذاکرات به نتیجه غایی نرسیده است.

وی افزود: به ادعای غربی‌ها طولانی شدن مذاکرات باعث توسعه غنی سازی در ایران شده است و لذا این روند با پیچیدگی‌هایی مواجه شده است. اینکه از آژانس به تهران بیایند و در ایران مذاکره کنند دریچه‌ای است که اطمینان می‌دهند که ایران آمادگی خود را برای امضای برجام اعلام کند، ولی فکر نمی‌کنم که آن تفاهم قابل قبول باشد چرا که ممکن است غربی‌ها شرط دیگری بگذارند‎، به عنوان مثال در مورد نحوه حضور ایران در منطقه نیز ممکن است بخواهند تصمیم گیری کنند.

وی تصریح کرد: بنابرین به نظر من مذاکرات ادامه نخواهد داشت و اگر هم ادامه پیدا کند بستگی به ادعای حضور ایران در جنگ اوکراین دارد، وقتی ایران در جبهه روسیه قرار می‌گیرد ممکن است خطرات دیگری متوجه ایران شود و حتی با ایران به نوعی دیگر رفتار کنند.

مجلسی تاکید کرد: بنابرین مذاکراه را منتفی می‌دانم مگر اینکه با آمدن واسطه‌هایی اعلام بشود که یا ایران آماده برای راه حل نهایی است یا اینکه آتش بس اعلام کند کند و اعلام ترک مخاصمه منطقه‌ای اعلام شود و ایران بتواند توسعه‌هایی که تا کنون برای هزینه دفاعی پرداخت کرده را حفظ کند به شرط اینکه به مرز‌های خود محدود شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا