ورزش

تاریخ سازی بانوی تیرانداز ساروی در جام جهانی تیراندازی

مسابقات تیراندازی باکو – از سری جام جهانی ۲۰۲۳ – با درخشش هانیه رستمیان و کسب نقره ۲۵ متر تپانچه در جمهوری آذربایجان ادامه یافت.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اختصاصی مسابقات، نتایج نمایندگان ایران به این شرح است:
۲۵ متر تپانچه بانوان: 
۱- سی شوآن فنگ از چین ۳۸ امتیاز 
۲- هانیه رستمیان از ایران ۳۳، 
۳- دورین ونه کامپ از آلمان ۳۰ 
در دور مقدماتی هانیه رستمیان با ۵۸۳ امتیاز نهم شد و به فینال راه یافت. زینب طوماری با ۵۷۵ امتیاز در رده ۴۶ و گلنوش سبقت اللهی با ۵۲۷ امتیاز در رده ۹۳ قرار گرفتند و حذف شدند.
۵۰ متر تفنگ سه وضعیت مردان: 
در دور مقدماتی و در گروه یک پوریا نوروزیان با ۵۸۳ امتیاز در رده ۱۷ و در گروه ۲ امیر محمد نکونام با ۵۷۷ امتیاز در رده ۳۶ قرار گرفتند.
۱۰ متر تفنگ بادی زنان: 
۱- جیا یو هان از چین ۲- نانسی از هند ۳- یوتینگ هوآنگ از چین 
در دور مقدماتی فاطمه امینی با ۶۳۰.۹ امتیاز در رده ۱۱، فاطمه کرم زاده با ۶۲۶.۶ در رده ۵۸، الهه احمدی با ۶۲۵.۳ در رده ۷۱ و نجمه خدمتی با ۶۲۵.۱ امتیاز در رده ۷۴ و نیز سانیا تیموری با ۶۲۲.۱ امتیاز در رده ۱۰۴ جای گرفتند و همگی حذف شدند.
۱۰ متر تفنگ بادی مردان: 
۱- زالان پکلر از مجارستان ۲- هریدی هازاریکا از هند ۳- لی هائو شنگ از چین 
در دور مقدماتی امیر محمد نکونام با ۶۲۵.۸ امتیاز در رده ۴۶ و پوریا نوروزیان با ۶۲۵.۲ امتیاز در رده ۵۷ قرار گرفتند و حذف شدند.

پیش از در ماده ۱۰ متر تپانچه بادی مردان سجاد پورحسینی به مدال طلا رسید و امیر جوهری‌خو، وحید گلخندان، محمدرسول عفتی و جواد فروغی در دور مقدماتی حذف شدند. در مقدماتی ۱۰ متر تفنگ بادی تیمی مختلط، تیم ایران دو با ترکیب نجمه خدمتی و امیر محمد نکونام در رده ۱۸ و تیم ایران یک با ترکیب فاطمه امینی و پوریا نوروزیان در رده ۳۲ قرار گرفتند و حذف شدند. در مقدماتی ۱۰ متر تپانچه بادی زنان هانیه رستمیان در رده ۱۳، زینب طوماری ۳۵ و گلنوش سبقت‌اللهی در رده ۵۳ جای گرفتند و حذف شدند. در مقدماتی ۱۰ متر تپانچه بادی مختلط تیمی، تیم ایران دو با ترکیب گلنوش سبقت اللهی و وحید گلخندان در رده هشتم و تیم ایران یک با ترکیب هانیه رستمیان و سجاد پورحسینی در رده ۲۷ قرار گرفتند و حذف شدند.
رده بندی مدالی روز چهارم: 
۱- چین ۳ طلا ۱ نقره ۲ برنز
۲- هند ۱، ۲، ۱،
۳- ایران ۱، ۱ – 
۴- یونان و مجارستان با یک طلا
تا کنون ۱۰ کشور مدال گرفتند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا