اقتصاد

ترمینال‌های مسافری به صورت برخط رصد می‌شود

به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری ، جعفر یازرلو اظهار داشت: با توجه به اهمیت مدیریت سفرهای نوروزی و با ابتکار و راهبری سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین با توجه به پیگیری‌ها و دغدغه‌های وزیر راه‌و‌شهرسازی‌، ستاد تسهیل سفرهای هوایی نوروز ۱۴۰۲ ، برای نخستین بار در سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل خواهد شد.

وی افزود: این ستاد کار عملیاتی خود را از تاریخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ آغاز خواهد کرد و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه خواهد داد؛ در این ستاد عوامل نظارتی و اجرایی از سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی و نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی با رصد ۲۴ ساعته فعالیت‌های مربوط به سفرهای هوایی و خدمات رسانی به مردم را پایش خواهند کرد.

یازرلو تصریح کرد: ستاد تسهیل سفرهای هوایی نوروزی به‌صورت برخط فعالیت فرودگاه‌ها و ترمینال‌های مسافری را رصد و با دقت بالا نسبت به همپوشانی احتمالی مشکلات شرکت‌ها و پروازها بصورت لحظه‌ای تصمیم‌های مربوطه را اتخاذ خواهد کرد.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی، مانیتورینگ همه فرودگاه‌ها به ویژه فرودگاه‌های پرتردد، هم‌پوشانی مشکلات شرکت‌ها، پردازش اطلاعات، پیگیری و کم کردن زمان تأخیرات احتمالی و ارتقاء سطح خدمات هوایی در سفرهای نوروزی از جمله اقدامات این ستاد به شمار می رود.

وی اظهار داشت: امیدواریم ستاد مذکور با تصمیم‌های عاجل و به صورت لحظه ای بتواند نحوه خدمت رسانی به مسافران هوایی در ایام نوروز را ارتقاء دهد و همه عوامل صنعت هوانوردی نیز در تلاش شبانه روزی هستند تا رضایت هموطنان و مسافران هوایی کسب شود.

 

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا