جامعه

تشکیل کارگروه ساماندهی بازار تهران/ تامین ایمنی و مرمت و

حسین نظری گفت: جلسه ای در استانداری تهران با محوریت استانداری تهران و تمامی دستگاه ها، نهادهای اجرایی ذیربط و اصناف بازار تهران با محوریت ساماندهی بازار تهران تشکیل شد.

وی در ادامه افزود: در این جلسه شهرداری منطقه ۱۲ به لحاظ استقرار جغرافیایی بازار تهران در این منطقه به ارائه گزارشاتی پیرامون مخاطرات موجود در بازار تهران اعم از عدم وجود ایمنی های لازم ، مخاطرات ناشی از بافت فرسوده موجود در آن، وجود انبارهای گوناگون کالا در بازار تهران و نیز پیگیری ها و جلسات متعدد این منطقه در این خصوص ارائه کرد و در ادامه نهادهای دیگر نیز به بیان گزارشاتی پیرامون این موضوع پرداختند. 

نظری تاکید کرد: آنچه در موضوع بازار تهران حائز اهمیت است؛ مساله خروج کارگاه های تولیدی و انبار کالا از بازار تهران است که یکی از نکته های مهم مطرح در‌ این جلسه بود.

وی اذعان کرد: در صورتی که این دو فعالیت و فرایند فوق از بازار تهران منتقل و به مکان مناسبی هدایت شوند و بازار تهران تنها مکانی برای عرضه کالا و معامله کالا در حد معقول و با مشورت و همراهی کلیه نهادها و دستگاه های اجرایی و همچنین اصناف تهران؛ سیاست گذاری شود، ما در بازار تهران شاهد رخداد مناسبی خواهیم بود. 

معاون شهردار تهران در ادامه اظهار کرد: پس از انجام اقدامات لازم، مرمت و بازسازی بازار و همچنین رفع مخاطرات موجود در بازار ، می تواند آینده خوبی را برای بازار  تهران رقم بزند و به اصلاح و رفع مشکلات بازار تهران خواهد انجامید.

به گفته نظری در جلسه کارگروه ستاد مدیریت بحران استان تهران؛ استاندار تهران ضمن تاکید بر پای کار بودن تمامی نهادهای ذیربط؛ مقرر گردید در فرصت یک هفته کارگروهی با محوریت شهرداری تهران و همراهی همه نهادهای مسئول و با حمایت های استاندار  محترم تهران مجموعه اقدامات پیگیری شود و انشالله بزودی شاهد نتایج مطلوبی در این زمینه خواهیم بود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا