جامعه

تقدیر بنیاد ۱۵ خرداد از دانش‌آموزان ایده‌پرداز حوزه توانبخشی

محمدرضا دهقان، معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد ضمن اعلام این خبر گفت: ۳۶ دانش‌آموز ایده‌پرداز برگزیده اولین جشنواره ملی فناوری‌های توانبخشی مورد تقدیر و حمایت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار گرفتند.

وی توضیح داد: با حضور معاون علمی رئیس جمهور، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد و رییس دانشگاه علوم توانبخشی و پیرو برگزاری اولین جشنواره ملی فناوری‌های توانبخشی در سال گذشته و قول مساعد مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد مبنی بر تجلیل از تمامی دانش‌آموزان شرکت‌کننده در جشنواره، از ۳۶ دانش‌آموز ایده‌پرداز تقدیر به‌عمل آمد.

 دهقان خاطرنشان کرد: این دانش‌آموزان طرح‌ها و ایده‌های خود را در قالب یک فایل ویدیویی سه دقیقه‌ای به دبیرخانه اولین جشنواره ارائه کرده بودند.

 معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد اظهار کرد: بخش ابتکارات دانش‌آموزی یکی از ۸ محور اصلی اولین جشنواره ملی فناوری‌های توانبخشی بود و به همین منظور، طی فراخوانی از دانش‌آموزان دارای طرح و ایده سراسر کشور برای شرکت در این بخش دعوت به‌عمل آمده بود.

 وی با تاکید بر اهمیت مقوله ایده‌پردازی در دانش‌آموزان عنوان کرد: با وجودی که محور اصلی این جشنواره، توانبخشی فناوری‌های مرتبط بود، اما طرح‌ها و ایده‌های دانش‌آموزان در حوزه‌های دیگری مانند گیاهان دارویی و … نیز با هدف تشویق آنان برای ایده‌پردازی پذیرفته شد.

 دهقان تصریح کرد: همچنین با هدف ایجاد انگیزه و محرک برای دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان به منظور آشنایی با حوزه فناوری، پژوهش و اختراع، هر ۳۶ دانش‌آموز شرکت‌کننده در جشنواره به عنوان برگزیده انتخاب شدند.

 وی افزود: برخی از این دانش‌آموزان پیش از اولین جشنواره ملی فناوری‌های توانبخشی، طرح‌ها و ایده‌های خود را به جشنواره ابن‌سینا که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود ارائه داده بودند.

 معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد با تاکید بر استقبال از طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در حوزه فناوری‌های توانبخشی بیان کرد: بنیاد ۱۵ خرداد از طراحان و ایده‌پردازان این حوزه در هر رده سنی و تحصیلاتی حمایت می‌کند.

دهقان در تشریح اقدامات بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه توانبخشی اظهار کرد: سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای برای مناسب‌سازی ۱۰ هزار مسکن معلولین میان بنیاد ۱۵ خرداد و سازمان بهزیستی به امضا رسید. همچنین تاکنون طرح‌های مثبت حرکت ۱ و ۲ با هدف اهدای اقلام توان‌بخشی مانند ویلچر، واکر، عصا و تشک مواج به معلولین اجرا شده است.

به گفته معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد، مناسب‌سازی تعدادی از پارک‌های کشور به تجهیزات بازی ویژه معلولین، غربالگری‌های اسکلتی- حرکتی کودکان جهت پیشگیری از معلولیت کودکان و تامین کمک هزینه خرید عینک و کاشت حلزون شنوایی در مناطق کم‌برخوردار از جمله دیگر برنامه‌های این بنیاد در حوزه توانبخشی است.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا