ورزش

تنیس آزاد استرالیا؛ ادامه پیشروی جوکوویچ تا نیمه نهایی

دور یک چهارم نهایی یکصدو یازدهمین دوره رقابت‌های تنیس آزاد ۲۰۰۰ امتیازی و ۵۴ میلیون دلاری استرالیا – اولین گرنداسلم سال ۲۰۲۳ – چهارشنبه در ورزشگاه ملبورن پارک شهر ملبورن استرالیا پایان یافت.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از گلز، در این دوره اشلی بارتی از استرالیا و رافائل نادال از اسپانیا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی شرکت کردند که البته بارتی با دنیای قهرمانی وداع کرده است و نادال در دور دوم حذف شد. حال نوواک جوکوویچ از صربستان که پس از اخراج جنجالی از دوره قبل به علت تزریق نکردن واکسن برای تساوی با رکورد نادال در قهرمانی گرنداسلم‌های مختلف به ملبورن بازگشته است، برای قهرمانی تلاش می‌کند. کارلوس آلکاراس تنیسور اسپانیایی و مرد شماره یک جهان به علت آسیب دیدگی عضله پای راست از حضور در این دوره انصراف داد.

مسابقات در زمین هارد کورت با پوشش گرین سِت برگزار شد. به قهرمان هر یک از بخش‌های انفرادی و دوبل مردان و زنان ۲۰۰۰ امتیاز در رنکینگ جهانی اهدا می‌شود. به فینالیست‌های بخش مردان ۱۲۰۰ و در بخش زنان ۱۳۰۰ امتیاز تعلق می‌گیرد. جایزه قهرمان مسابقات نیز در بخش انفرادی ۲ میلیون و ۹۷۵ هزار دلار است و به فینالیست یک میلیون و ۶۲۵ هزار دلار اهدا می‌شود. نتایج مسابقات به این شرح است:

انفرادی مردان:

دور یک چهارم نهایی:

تامی پل از آمریکا ۳ – ۱ بن شلتون از آمریکا

نواک جوکوویچ از صربستان (بخت 4 قهرمانی) 3 – 0 آندری روبلف از روسیه (ست ها‌: 6 – 1 ، 6 – 2 و 6 – 4)

کارن خاچانوف از روسیه و استفانوس سیتسیپاس از یونان (بخت ۲ قهرمانی) نیز به دور نیمه نهایی صعود کرده اند.

انفرادی زنان:

دور یک چهارم نهایی:

برنامه – چهارشنبه ۵ بهمن:

کارولینا پلیشکوفا از چک ۰ – ۲ ماگدا لینت از لهستان

آرینا سابالنکا از روسیه (بخت ۵ قهرمانی) ۲ – ۰ دونا وکیچ از کرواسی

پیش از این النا ریباکینا از قزاقستان و ویکتوریا آزارنکا از بلاروس هم راهی نیمه نهایی شده اند.

در تاریخ تنیس گرنداسلم استرالیا که از سال ۱۹۰۵ سابقه برگزاری دارد، در انفرادی مردان نوواک جوکوویچ از صربستان با ۹ قهرمانی رکورد دار است و روی امرسون از استرالیا، راجر فدرر سوئیسی و با ۶ قهرمانی دوم مشترک هستند. جوکوویچ نه بار در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ قهرمان شده است.

در بخش زنان که از سال ۱۹۲۲ برگزار می‌شود، مارگارت اسمیت از استرالیا با ۱۱ قهرمانی و سرنا ویلیامز از آمریکا با ۷ و نانسی وین بولتون از استرالیا با ۶ قهرمانی در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا