ورزش

جام جهانی تیراندازی در باکو ؛ رقابت مردان و بانوان

مسابقات تیراندازی باکو – از سری جام جهانی ۲۰۲۳ – با حضور ملی پوشان ایران در جمهوری آذربایجان ادامه یافت.

۵۰ متر تفنگ سه وضعیت زنان: 

در دور حذفی و در گروه یک آرمینا صادقیان با ۵۷۰ امتیاز در رده ۹، نجمه خدمتی با ۵۵۹ امتیاز در رده ۳۲، فاطمه کرم زاده با ۵۵۳ امتیاز در رده ۴۰، فاطمه امینی با ۵۵۰ امتیاز در رده ۴۲ قرار گرفتند. در گروه دو الهه احمدی تا کنون با ۲۲۵ امتیاز در رده ۳۳ جای گرفت.

۵۰ متر تفنگ سه وضعیت مردان: 

۱- یری پریوراتسکی از چک ۴۶۶.۱ امتیاز

۲- سرگئی کولیش از اوکراین ۴۶۵.۵

۳- پتر نیمبورسکی از چک ۴۵۳.۵

در دور حذفی که در دو گروه برگزار شد، در نهایت پوریا نوروزیان با ۵۸۳ امتیاز در رده ۴۲ و در گروه ۲ امیر محمد نکونام با ۵۷۷ امتیاز در رده ۷۰ قرار گرفتند و نکونام حذف شد. در دور مقدماتی پوریا نوروزیان با ۵۸۳ امتیاز در رده ۳۷ جای گرفت و حذف شد.

 

پیش از این در ماده ۱۰ متر تپانچه بادی مردان سجاد پورحسینی به مدال طلا رسید و امیر جوهری‌خو، وحید گلخندان، محمدرسول عفتی و جواد فروغی در دور مقدماتی حذف شدند. در مقدماتی ۱۰ متر تفنگ بادی تیمی مختلط، تیم ایران دو با ترکیب نجمه خدمتی و امیر محمد نکونام در رده ۱۸ و تیم ایران یک با ترکیب فاطمه امینی و پوریا نوروزیان در رده ۳۲ قرار گرفتند و حذف شدند. در مقدماتی ۱۰ متر تپانچه بادی زنان هانیه رستمیان در رده ۱۳، زینب طوماری ۳۵ و گلنوش سبقت‌اللهی در رده ۵۳ جای گرفتند و حذف شدند. در مقدماتی ۱۰ متر تپانچه بادی مختلط تیمی، تیم ایران دو با ترکیب گلنوش سبقت اللهی و وحید گلخندان در رده هشتم و تیم ایران یک با ترکیب هانیه رستمیان و سجاد پورحسینی در رده ۲۷ قرار گرفتند و حذف شدند. در ۲۵ متر تپانچه بانوان هانیه رستمیان به مدال نقره رسید و در دور مقدماتی زینب طوماری در رده ۴۶ و 

گلنوش سبقت اللهی در رده ۹۳ قرار گرفتند و حذف شدند. در مقدماتی ۱۰ متر تفنگ بادی زنان، فاطمه امینی در رده ۱۱، فاطمه کرم زاده ۵۸، الهه احمدی ۷۱، نجمه خدمتی ۷۴ و سانیا تیموری در رده ۱۰۴ جای گرفتند و همگی حذف شدند. در مقدماتی ۱۰ متر تفنگ بادی مردان، امیر محمد نکونام در رده ۴۶ و پوریا نوروزیان در رده ۵۷ قرار گرفتند و حذف شدند.

رده بندی مدالی روز پنجم: 

۱- چین   ۳ طلا  ۱ نقره ۲ برنز

۲- هند    ۱       ۲       ۱

۳- ایران  ۱       ۱ 

۴- چک   ۱      ۲ 

۵- یونان و مجارستان با یک طلا

تا کنون ۱۰ کشور مدال گرفتند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا