ورزش

جام حذفی فوتبال؛ استقلال ۱

تیم‌های استقلال و پرسپولیس در شهرآورد ۱۰۱ دو تیم در فینال جام حذفی فوتبال ایران برابر هم به میدان رفته اند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، ​دو تیم استقلال و پرسپولیس امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد در فینال جام حذفی فوتبال به ميزباني ورزشگاه آزادی و در صد و یکمین شهرآورد سرخابی رو در روی هم قرار گرفته اند. که در یک ماراتن ۱۲۰ دقیقه‌ای پرسپولیس موفق شد ۲ به ۱ استقلال را ذشکست دهد و قهرمانی جام حذفی شود.

 

گزارش زنده: استقلال یک – پرسپولیس دو

 

ورزشگاه: آزادی تهران/ بیش از ۶۰ هزار تماشاگر 

 

گروه داوری: اشکان خورشیدی / کمک ها: علیرضا ایلدروم – حسن ظهیری؛ داور چهارم: محمدحسین ترابیان / کمک‌داوران اضافه (پشت‌دروازه): محمدحسین زاهدی‌فر – سیدعلی‌اصغر مؤمنی / کمک‌داور ذخیره: محمد راهی / ناظر: محمود رفیعی / ناظر ویژه داوری: علی خسروی

 

ترکیب استقلال:

سید حسین حسینی، محمد حسین مرادمند، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی (۶۷- ابوالفضل جلالی)، صالح حردانی، روزبه چشمی (۸۵- زبیر نیک نفس)، آرش رضاوند (۸۵- آرمان رمضانی)، سعید مهری، مهدی قایدی، ارسلان مطهری (دقیقه ۳۲: پیمان بابایی) و محمد محبی (۸۵: سجاد شهباززاده).
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

 

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی فر (۷۰- فرشاد فرجی)، علی نعمتی، سروش رفیعی (۸۹- سینا اسدبیگی)، مهدی ترابی، میلاد سرلک، وحید امیری، سعید صادقی (۸۹- امید عالیشاه) و عیسی آل‌کثیر
سرمربی: یحیی گل محمدی

 

شرح گل ها:
استقلال صفر – پرسپولیس یک (دقیقه ۳۰: مهدی ترابی): روی یک ارسال از سمت راست، با دفع سر و ناقص صالح حردانی همراه شد و توپ پشت محوطه جریمه به مهدی ترابی رسید و این بازیکن با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه، قفل دروازه استقلال را باز کرد و تیمش را پیش انداخت.

 

 

استقلال یک – پرسپولیس یک (دقیقه ۹۰+۱۰: محمدحسین مرادمند): استقلال در زمانی باورنکردنی به گل تساوی دست یافت. ارسال سعید مهری به روی دروازه به ضربه سر محمدحسین مرادمند به گل تساوی آبی‌ها تبدیل شد تا شاگردان ساپینتو در آخرین ثانیه بازی به گل برسند.

­

 لحظات حساس:

دقیقه ۲: پاس رو به عقب و سراسیمه مرادمند نزدیک بود که حسینی را به دردسر بیندازد و دفع توپ کاپیتان استقلال به هر شکلی بود دور شد.

دقیقه ۳: پس از خطایی که در میانه میدان به روی امیری رخ داد، سرخ پوشان خواستار دادن کارت زرد به بازیکن استقلال شدند.

دقیقه ۵: پرسپولیس چسبیده به محوطه جریمه صاحب یک ضربه کاشته شد که ارسال بازیکنان این تیم بی ثمر بود.

دقیقه ۸: نخستین شوت در چارچوب بازی را سرلک روانه دروازه کرد که حسینی آن را مهار کرد.

دقیقه ۱۱: استقلال می‌توانست موقعیت خوبی را خلق کند که ارسال زمینی صالح حردانی با تکل پورعلی گنجی دور شد.
دقیقه ۱۵: استقلال ظرف یک دقیقه صاحب ۲ ضربه کرنر شد، ولی هر دو مورد بی نتیجه بودند.
دقیقه ۱۹: زمانیکه پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد، هواداران استقلال با پرتاب بطری‌های آب، مانع از ارسال سروش رفیعی شدند که اشکان خورشیدی، داور مسابقه نیز با برداشتن توپ، مانع از آغاز بازی شد و دیدا را متوقف کرد. پس از ثانیه هایی، این بازی از سر گرفته شد.

دقیقه ۲۱: مهمترین و بزرگترین موقعیت بازی برای استقلال از دست رفت. ارسال دیدنی سلمانی به پشت مدافعین پرسپولیس، نصیب محمد محبی شد که ضربه پای چپ او به شکل فوق العاده خطرناکی از کنار تیر مخالف به بیرون رفت.

دقیقه ۲۵: استقلال باز هم یک موقعیت بسیار خوب را از دست داد. حرکت دیدنی صالح حردانی از راست و پاس در عرض او، روی خط محوطه جریمه به ارسلان مطهری رسید و او پس از یک چرخش، ضربه اش را روانه دروازه کرد و شوت دیدنی این بازیکن با واکنش تماشایی بیرانوند راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۲: مطهری نتوانست به بازی ادامه بدهد و تعویض شد. او پس از خروج از زمین، در آغوش ساپینتو اشک می‌ریخت.

دقیقه ۳۵: ارسال بلند وحید امیری در محوطه جریمه به سروش رفیعی رسید، ولی شوت او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۰: استقلال موقعیت بزرگی برای رسیدن به گل تساوی داشت. ارسال تند و تیز محبی با مشت بیرانوند دفع شد که توپ پشت محوطه جریمه به سعید مهری رسید. شوت دیدنی و فنی این بازیکن به تیرک دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: شوت راه دور و خطرناک سعید صادقی با دفع ناقص حسینی مواجه شد و مدافعین استقلال توپ را سریعا دور کردند.

دقیقه ۴۶: نیمه دوم با یک اخطار به پیمان بابایی آغاز شد. اخطاری که علت آن در تصاویر تلویزیونی مشخص نبود.

دقیقه ۴۸: ترابی با یک حرکت تکنیکی دیدنی توپ را از پیمان بابایی عبور داد و وارد محوطه جریمه شد که آرش رضاوند با یک تکل به موقع، توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۴۹: باز هم علیرضا بیرانوند سد راه گلزنی استقلال شد. پاس در عمق تماشایی جعفر سلمانی به مهدی قایدی رسید و علیرضا بیرانوند که تا حوالی خط محوطه جریمه از دروازه بیرون آمده بود، با واکنشی دیدنی شوت وینگر بوشهری را مهار کرد.

دقیقه ۵۱: باز هم مهدی قایدی در باز کردن دروازه پرسپولیس ناکام بود. ارسال بلند حردانی پس از عبور از همه، در سمت مخالف به قایدی رسید. او با یک سر توپ دیدنی، دانیال اسماعیلی فر را از شرایط بازی خارج کرد و ضربه اش را روانه دروازه کرد که شوت او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۳: جعفر سلمانی تا مرز نابودی تیمش پیش رفت. دفع پا عجیب او، توپ را به سعید صادقی تقدیم کرد و در شرایطی که پرسپولیسی‌ها در شرایط ۳ به یک بودند، خودخواهی صادقی و البته پوشش خوب سلمانی باعث شد خطر از بیخ گوش آبی‌ها رد شود.

دقیقه ۵۴: ارسال زمینی عیسی آل کثیر را سیدحسین به راحتی جمع کرد.

دقیقه ۵۵: چشمی توپی که وارد محوطه جریمه تیمشان شده بود، دور کرد که سروش رفیعی پس از برخورد با روزبه، مرتکب خطا شد و در ادامه به اشکان خورشیدی اعتراض کرد. داور مسابقه نیز به همین علت یک کارت زرد به بازیکن پرسپولیس نشان داد.

دقیقه ۶۵: پس از اینکه دانیال اسماعیلی فر در مرکز میدان مهدی قایدی را سرنگون کرد، یک کارت زرد از داور مسابقه دریافت کرد.
دقیقه ۶۹: پس از اینکه چشمی در کنار زمین به روی ترابی مرتکب خطا شد، بازیکن پرسپولیس با پا ضربه‌ای را به پای روزبه وارد کرد و همین مسئله منجر به تنش و درگیری در کنار زمین شد که اشکان خورشیدی به علی نعمتی، مهدی ترابی و روزبه چشمی کارت زرد نشان داد.
دقیقه ۷۶: سعید صادقی از فاصله دور تصمیم به شوت زنی گرفت که ضربه او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۰: اشکان خورشیدی داور مسابقه دچار آسیب دیدگی شد و برای مداوا به کنار زمین رفت. بازی برای دقایقی متوقف شد.

دقیقه ۸۶: پس از وقفه طولانی، اشکان خورشیدی نتوانست بازی را ادامه دهد و محمدحسین زاهدی فر جای او را گرفت تا بازی از سر گرفته شود.

دقیقه ۸۸: شوت راه دور سروش رفیعی با فاصله زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۹۰+۵: شوت استثنایی مهدی ترابی از زاویه بسته به تیرک دروازه برخورد کرد تا بازی همچنان یک بر صفر باقی بماند.

دقیقه ۹۰+۱۱: پس از گل تساوی استقلال، ریکاردو ساپینتو به دلایلی نامشخص از کنار زمین اخراج شد. زمانیکه سرمربی آبی‌ها روی سکو‌ها رفت، با اتفاقات عجیبی مواجه شد و هواداران پرسپولیس به سمت او بطری آب پرتاب کردند که او نیز همان بطری‌ها را به سمت آن‌ها پرتاب کرد.

 

وقت‌های اضافه:
دقیقه ۹۳: پرسپولیس پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه کاشته شد که شوت ترابی به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۹۹: پرسپولیس صاحب یک ضربه کاشته شد که ارسال این بازیکن پس از برخورد به مدافعین استقلال راهی کرنر شد. ارسال او دوباره با برخورد به به سیلوا راهی کرنر شد که نتیجه‌ای در پی نداشت.

دقیقه ۱۰۲: پرسپولیس می‌توانست یک گل دقیقا مشابه گل تساوی استقلال به ثمر برساند. ارسال امید عالیشاه در محوطه جریمه با ضربه سر نعمتی همراه شد که توپ با کمترین اختلاف ممکن از کنار تیرک به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰۸: پرتاب اوت بلند وحید امیری پس از دفع ناقص مدافعان استقلال، در تیر دوم به امید عالیشاه رسید که ضربه سر او بالاتر از صالح حردانی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱۱: یک موقعیت عالی گلزنی برای پرسپولیس از دست رفت. سینا اسدبیگی در دهانه دروازه و بدون هیچ مزاحمی صاحب توپ شد که ضربه او با اختلافی بسیار کم از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱۵:ضربه ایستگاهی امید عالیشاه در میان غفلت آبی‌ها وارد دروازه استقلال شد تا پرسپولیس مجدداً از حریف خود پیش بیفتد.

دقیقه ۱۱۶: عالیشاه پس از به ثمر رساندن گل دوم پرسپولیس، پیراهن خود را از تن درآورد و کارت زرد گرفت.

دقیقه ۲+۱۲۰: عالیشاه پشت ضربه کاشته پرسپولیس ایستاد و ضربه خطرناکی شلیک کرد که حسینی توپ را مهار کرد.

دقیقه ۳+۱۲۰: مهدی عبدی خطای خشنی روی زبیر نیک‌نفس مرتکب شد تا نام او هم به جمع اخطاری‌ها اضافه شود.

 

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا