اقتصاد

جدیدترین خبر از ثبت نام زمین برای فرزند سوم

جدیدترین خبر از ثبت نام زمین برای فرزند سوم را در ادامه بخوانید.

یکی از راه هایی که می توان یک جامعه را برای فرزندآوری مشتاق کرد، ارائه تسهیلات متعدد و یا حمایت های صورت گرفته از سوی دولت می باشد. از این رو، والدینی که دارای سه فرزند می باشند می توانند نسبت به دریافت زمین یا مسکن پس از تولد فرزند سوم با مراجعه به سایت saman.mrud.ir اقدام نمایند. 

شرایط دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

کاهش جمعیت و در نتیجه آن مواجه شدن با پیری جمعیت در یک کشور یکی از مسائل بسیار نگران کننده برای دولت و شرایط آن کشور می باشد. ایران نیز یکی از آن کشورهایی می باشد که با این مشکل روبه رو شده و نیاز به ایجاد مشوق های بسیاری در راستای فرزند آوری والدین می باشد. 

بر اساس این نگرانی ها، در اجرای تکلیف مقرر در تبصره 3 ماده 4 قانون حمایت از خانواده و برای تشویق والدین برای فرزندآوری و تعدد فرزندان، هیئت وزیران اقدام به اجرایی کردن یکی از تبصره های ماده قانونی درباره اعطای زمین و مسکن به خانواده ها پس از تولد فرزند سوم و یا بیشتر را به تصویب رسانده است. 

دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم نیازمند واجد شرایط بودن می باشد که این شرایط به طور کلی در نامه اجرایی دولت اشاره شده است. در این بخش به برخی از شرایط مهم درباره تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم اشاره شده است. والدینی که بیش از سه فرزند داشته باشند می توانند نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.

اولین شرط برای دریافت زمین و مسکن اعطا شده از سوی دولت در این آیین نامه، داشتن حداقل سه فرزند می باشد که فرزند سوم می بایست بعد از تاریخ 24 آبان ماه 1400 به دنیا آمده باشد.

فرزند سوم خانوار می بایست پس از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت متولد شده باشد و دارای سابقه سکونت در شهری باشد که مورد تقاضا قرار گرفته شده است. این شرط بر اساس دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی موضوع ماده 1 آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن تعیین گردیده است.

از دیگر شروطی که می توان برای دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم اقدام نمود این است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند می بایست آماری بالای ۵/۲ را نداشته باشد. همچنین این آمار باید بر اساس سرشماری نفوس و مسکن و با اعلام مرکز آمار ایران انجام گرفته باشد. در غیر اینصورت آمار داده شده فاقد اعتبار خواهد بود.

نحوه دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

واگذاری زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم از سوی دولت به دلیل ایجاد اشتیاق برای فرزند آوری، بسیاری از والدین را در وسوسه دریافت آن سوق می دهد. از این رو، متقاضیانی که قصد دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم و بیشتر را دارند می توانند با مراجعه به سایت اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی اقدامات لازم را به انجام برسانند. 

در این بخش از مقاله می توان از نحوه ثبت نام و دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم و یا بیشتر در خانوار مطلع گردید و در صورت علاقه مندی به سایت مربوطه مراجعه کرده و مراحل دریافت زمین را با در نظر گرفتن اقساط و شرایط آن را طی نمود. 

متقاضیان ثبت نام و دریافت تسهیلات زمین و مسکن در مرحله اول باید به سامانه طرح های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند. 

 

 

پس از مراجعه به این سایت در صفحه اول در بخش نوع سرپرستی با انتخاب گزینه “قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. 

لازم به ذکر است هم اکنون، متقاضیان قادر به مشاهده این عبارت در سایت نمی باشند و به محض باز شدن زمان ثبت نام این لینک باز شده و می توان در آن ثبت نام نمود.

پس از ثبت نام متقاضیان می توانند در صورت واجد شرایط بودن، سایر اقدامات لازم برای دریافت زمین و مسکن را به انجام رسانده و یا قوانین و مقررات مربوط به آنها صورت خواهد گرفت.

 

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا