اقتصاد

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی کشور (بورس، بانک و بیمه) امروز در محل نمایشگاه‌های تهران آغاز به کار کرد. در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، مجید عشقی با بیان اینکه عمده ابزارهای بازار مالی توسط بخش خصوصی و شرکت‌های خصوصی در کشور رونمایی می‌شود، اظهار داشت: امروز در این نمایشگاه ابزار جدیدی به نام قرارداد آتیه سهام رونمایی می‌شود که به تأمین مالی شرکت‌ها می‌تواند کمک کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: برای شرکت‌های بزرگ بورسی که دارای رتبه اعتبار بالایی هستند، مسیر سبز برای تأمین مالی تعریف کرده‌ایم که این شرکت‌ها بتوانند به راحتی از مسیر بازار سرمایه اقدام به تأمین مالی کنند.

عشقی گفت: در صدد طراحی صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی هستیم تا این صندوق‌ها بتوانند برای آینده بازنشستگان منابع پایداری هم برای افراد عضو و هم برای بازار سرمایه تأمین کنند.

وی گفت: در یک‌سال و نیم گذشته صندوق‌های جدیدی برای تأمین مالی در بازار سرمایه تعریف شده است و امروز هم قراردادهای آتی سهام در کنار قراردادهای اختیار معامله تعریف شده است که می‌تواند به ثبات بازار کمک کند. 

رئیس سازمان بورس اظهار داشت: طراحی اوراق بدهی شرکت‌ها برای تأمین مالی تولید انجام شده و در سال جاری تلاش بر این است که هر هفته یک شرکت جدید در بازار سرمایه رونمایی شود و این رویه همچنان ادامه پیدا می‌کند.

به گفته عشقی، امروز همچنین ابزار صکوک پلاس برای معرفی نحوه انتشار اوراق به فعالان اقتصادی و شرکت‌ها در این نمایشگاه رونمایی می‌شود.

پایان پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا