اقتصاد

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شادا، در این نشست نمایندگانی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، ازبکستان، هندوستان، دبیرخانه و کمیته اجرایی شورای کشورهای مشترک المنافع، دفتر هماهنگی مبارزه با جنایات سازمان یافته و سایر جنایات خطرناک در کشورهای مشترک المنافع، گروه منطقه‌ای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اوراسیا (EAG) و چند سازمان منطقه ای دیگر حضور داشتند.

بر اساس این گزارش شورای روسای واحدهای اطلاعات مالی کشورهای مشترک‌المنافع (CHFIU) با ابتکار عمل کشورهای مستقل مشترک المنافع در 15 آذرماه 1391 (5 دسامبر 2012) با هدف ایجاد یک نهاد هماهنگ کننده در کشورهای مشترک المنافع برای اطمینان از سازماندهی و هماهنگی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (AML/CFT) تأسیس گردید. شورای مذکور گزارشات خود را به شورای سران کشورهای مستقل مشترک المنافع ارائه می دهد.

این گزارش می افزاید، خانی رییس مرکز اطلاعات مالی از ارایه چندین گزارش اژ اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به گروه منطقه ای اوراسیا از نهاد مالی Fatf خبر داد و عنوان نمود این ارایه ها مورد استقبال کشورهای عضو و سایر نهاد های حاضر در گروه به عنوان ناظر قرار گرفته است.

اعضای اصلی شورای روسای واحدهای اطلاعات مالی کشورهای مستقل مشترک المنافع شامل روسای مراکز اطلاعات مالی (FIU) کشورهای جمهوری ارمنستان، جمهوری بلاروس، جمهوری قزاقستان، جمهوری قرقیزستان، فدراسیون روسیه، جمهوری تاجیکستان و جمهوری ازبکستان می باشد و کشورهای جمهوری اسلامی ایران و هندوستان نیز عضو ناظر آن هستند.

پایان پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا