اقتصاد

خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت پویشی با عنوان «تبدیل کوییک آر و اس به معمولی امکانپذیر شود» عنوان کردند که با توجه به افزایش بی رویه قیمت خودرو کوییک آر و کوییک اس افرادی که از ماه ها قبل در طرح پیش فروش شرکت کرده اند و مبلغی را نیز به عنوان پیش پرداخت به حساب خودروساز واریز کرده اند اکنون با افزایش قیمت این خودرو ها امکان تأمین وجه را ندارند و مجبورند از خرید خودرو انصراف دهند. 

مخاطبان خبرگزاری فارس در این پویش از خودروساز خواستند تا شرایطی فراهم شود تا امکان تبدیل خودروهای کوییک آر و کوییک اس به کوییک معمولی فراهم شود تا متقاضی، پولی را که برای خودروهای کوییک آر و کوییک اس در نظر گرفته بود برای خرید خودرو کوییک بپردازد و پس از ماه ها انتظار به علت افزایش قیمت مجبور به انصراف از خرید نشود. 

گفتنی است از زمان اجرای طرح عرضه یکپارچه خودرو، خودروسازان تاکنون بارها طرح های جایگزینی خودرو را به دلیل اینکه ظرفیت تحویل آن را نداشته اند اجرا کرده اند و از متقاضیان خواسته اند تا براساس شرایط خودروساز تقاضای خود را تغییر دهند. بنابراین ضروری است تا در راستای احترام به حقوق مشتریان خودروساز نیز وقتی که مشتریان امکان تأمین وجه خرید خودرویی را به دلیل افزایش قیمت ناگهانی ندارند شرایطی را فراهم سازند تا مشتریان بتواند خودرویی با قیمت پایین تر خریداری کند. 

به گزارش فارس در فروردین ماه امسال شورای رقابت قیمت تعدادی از خودروهای تولیدی دو خودروساز بزرگ را مصوب کرد که براساس این مصوبه قیمت خودروهای تولید داخلی بطور متوسط حدود 29 درصد افزایش یافت. 

براین اساس قیمت کارخانه ای خودرو کوییک با 15 درصد افزایش از 1.450.183.420 ریال به 1.660.460.016 ریال رسید. 

همچنین قیمت کارخانه ای خودرو کوییک اس با 41 درصد افزایش از 1.596.982.500 ریال به 2.254.004.888 ریال افزایش یافت و قیمت کوییک اتوماتیک نیز با 10 درصد افزایش از 2.508.661.000 به 2.759.527.100 ریال افزایش یافت.

پایان پیام/ 

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا