اقتصاد

خبرگزاری فارس

ایمان محرابی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور بیان کرد: بر اساس اطلاعات حدود ۲۶۰۰ دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* تردد روان در مسیر رفت و برگشت محورهای هراز و فیروزکوه 

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها درباره وضعیت ترافیکی محورهای تهران-شمال اظهار داشت:‌ دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر‌ ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر‌ جنوب به شمال  حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه، ترافیک سنگین در آزادراه تهران – شمال مسیر جنوب به شمال حدفاصل تونل البرز تا پل زنگوله، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – رشت محدوده‌های شیرین سو و رودبار و تردد روان در محورهای هراز و فیروزکوه مسیر رفت و برگشت نشان می‌دهد.

‌‌*  ترافیک سنگین در برخی مقاطع آزادراه کرج – قزوین

وی درباره وضعیت ترافیکی دیگر جاده‌های کشور اظهار کرد: در حال حاضر‌‌ ترافیک سنگین در آزادراه کرج – قزوین محدوده پل کلاک داریم.

 ‌*‌‌ انسداد 6 جاده به دلیل کاهش ایمنی در مسیر‌

محرابی‌نیا با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی، گفت: در حال حاضر محور قدیم خرم آباد – پل‌دختر‌ مسدود است و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد – پل زال و محور خرم آباد – کوهدشت انجام می‌شود.

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اضافه کرد: همچنین  محور اسپکه – فنوج‌ واقع در استان سیستان و بلوچستان و محور گیلانغرب – سومار در استان کرمانشاه‌ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

وی افزود: در حال حاضر محور رامیان – اولنگ – شاهرود‌ در استان‌ گلستان‌، محور فرعی شمشک – دیزین در استان‌های البرز و تهران و محور شهداد – نهبندان‌ در استان کرمان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود‌ است.

* محدودیت تردد کامیون در هراز و کندوان

تردد موتور سیکلت تا ساعت 6 صبح روز شنبه‌ 1402/05/07 در محورهای کندوان، هراز‌، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک‌ از ساعت 12 تا 24 روزهای جمعه و شنبه پیشِ رو ‌از کرج و ابتدای آزادراه تهران- شمال به سمت مرزن‌آباد ممنوع است در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 24 همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در محور هراز از ساعت 14 تا 22 روز جمعه‌ 1402/05/06 در صورت سنگین بودن بار ترافیکی، از شمال به جنوب تردد به‌صورت مقطعی یک‌طرفه خواهد بود.

‌در محور کندوان تردد انواع تریلر و کامیون کماکان ممنوع است همچنین در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع است.

تردد‌ کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی‌ از ساعت 6 تا 24 امروز و فردا در ‌محور هراز ممنوع ‌است.

پایان پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا