ورزش

دبیر: محکم پشت کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد ایستاده

نشست بررسی نتایج و عملکرد تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های آسیایی قزاقستان در فدراسیون کشتی برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، این جلسه که نزدیک به سه و نیم ساعت طول کشید، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، ابراهیم مهربان دبیر، محسن کاوه مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد، پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و محمدابراهیم امامی سخنگو و سرپرست روابط عمومی فدراسیون حضور داشتند.

 

محمدابراهیم امامی در خصوص موارد مطرح شده در این نشست گفت: در این نشست مسئولان فدراسیون ضمن بررسی نتایج بدست آمده و عملکرد کشتی گیران از زوایای مختلف، بر مشکل کشتی گیران از جمله عدم آمادگی جسمانی و فنی، نداشتن روحیه لازم برای برتری مقابل حریفان در این رقابت ها، تأکید کردند و پژمان درستکار نیز ضمن پذیرش ایرادات گرفته شده بر این موضوع که نتیجه لازم در این مسابقات کسب نشده و توقعات برآورده نشده است صحه گذاشت. همچنین اعلام شد این تیم خروجی چرخه‌ی انتخابی تیم ملی و نفرات اول مسابقات قهرمانی کشور بوده است و نسبت به تیم قهرمان آسیا در سال گذشته، بهتر بوده و نتایج کسب شده قابل قبول نیست و باید کادر فنی در موضوع مدیریتی و برنامه‌های خود تغییر روش داشته باشد. 

 

وی ادامه داد: در ابتدای این جلسه رئیس فدراسیون کشتی با بر شمردن موفقیت‌هایی مانند رقابت‌های جهانی نروژ، قهرمانی آسیا، جهانی صربستان و سایر مسابقات که بر اساس اجرای چرخه‌ی انتخابی در دو سال گذشته بدست آمده، از اجرای این چرخه و جوانگرایی که در آن صورت می‌گیرد دفاع کرد.

 

در ادامه نیز آقای دبیر با توجه به نتایجی که پیش از این با حضور پژمان درستکار بدست آمده گفت: محکم پشت کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد ایستاده ام، اما می‌خواهم که دلایل عدم نتیجه گیری در مسابقات آسیایی را از زبان پژمان درستکار بشنوم و به یک جمع بندی برای بهبود روند آماده سازی تیم ملی برای مسابقات آتی برسیم.

 

امامی تصریح کرد: در ادامه جلسه پژمان درستکار در مورد عملکرد کشتی گیران به صورت وزن به وزن توضیحاتی را ارائه داد و با بیان اینکه نحوه آماده سازی و تمرینات تیم به مانند گذشته بوده است، اما نتیجه لازم به دلایل مختلف گرفته نشده است، برای عدم نتیجه گیری چندین مورد را که در اوزان دهگانه متفاوت بود، برشمرد.

 

وی ادامه داد: در حین توضیحات سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، جمع حاضر با بررسی عملکرد هر یک از کشتی گیران به یک نتیجه مشترک در مورد عدم نتیجه گیری می‌رسیدند.

 

در پایان مقرر شد با توجه به اینکه تیم ملی کشتی آزاد مسابقات مهم بازی‌های آسیایی، قهرمانی جهان، کسب سهمیه المپیک و در نهایت المپیک ۲۰۲۴ را پیش رو دارد و نتیجه گیری در مسابقات المپیک در بالاترین درجه اهمیت مورد توجه است، پژمان درستکار بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد به همراه کادر فنی موظف هستند هرچه سریعتر به صورت دقیق و علمی نقاط ضعف موجود را شناسایی کرده و نسبت به رفع نقاط ضعف و تغییرات احتمالی در روش آماده سازی و تمرینات اقدام لازم را بعمل آورد و گزارش آن را به فدراسیون اعلام نماید.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا