سیاست

در اولین جلسه ستاد انتخابات کشور چه گذشت؟

دیدارنیوز: اولین جلسه ستاد انتخابات کشور امروز به ریاست محمدرضا غلامرضا برگزار شد.

محمدرضا غلامرضا در ابتدای این جلسه تاکید کرد که تلاش خواهیم کرد تا از تمام ظرفیت‌ها برای برگزاری یک انتخابات باشکوه در چارچوب قانون استفاده کنیم.

غلامرضا با اشاره به تهیه نقشه راه انتخابات در چارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری بر اساس مولفه‌های چهارگانه مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت تصریح کرد، در همین راستا راهبرد‌هایی تدوین و به استان‌های کشور ابلاغ شده است و در جلسه امروز نیز این راهبرد‌ها مرور شد.

وزیر کشور ۱۸ اردیبهشت ماه نیز در حکمی محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی این وزارتخانه را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور برای برگزاری این انتخابات منصوب کرده بود.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به تهیه جداول انتخابات خاطر نشان کرد، در جلسه امروز همچنین در ارتباط با نهایی شدن زمان جداول مزبور گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت.

در ابتدای نخستین جلسه ستاد انتخابات کشور، احکام روسای کمیته‌های تخصصی و اعضای ستاد انتخابات کشور به ایشان اعطا شد.

احمد وحیدی وزیر کشور ۲۰ اردیبهشت ماه احکام روسای کمیته‌های دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و رئیس هیات بازرسی ستاد انتخابات کشور را صادر کرد.

وزیر کشور بر اساس این احکام محسن اسلامی، افشار دارابی، محسن حقیقت، میکائیل راسخی، امیر شجاعان، علیرضا احمدی و عبدالرحیم پدرام را به ترتیب به عنوان دبیر، رئیس کمیته اطلاع رسانی، رئیس کمیته حراست و استعلامات، رئیس کمیته مالی و پشتیبانی، رئیس کمیته فناوری اطلاعات، رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور و رئیس کمیته آموزش و پژوهش تعیین شدند. بر اساس حکم وزیر کشور، روسای کمیته‌های مزبور، در ستاد انتخابات کشور عضویت دارند.

وحیدی همچنین در احکام دیگری هاشم کارگر را به عنوان عضو ستاد انتخابات کشور و محمد مهدی عارف پور را به عنوان رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات تعیین کرد.

در ادامه جلسه امروز ستاد انتخابات کشور روسای کمیته‌های تخصصی ضمن بیان دیدگاه‌های خود در راستای برگزاری هرچه بهتر انتخابات پیش رو، گزارشی از آسیب شناسی‌های انجام شده در ارتباط با انتخابات گذشته در حوزه‌های تخصصی خود ارائه کردند.

آخرین انتخابات کشور ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ برای انتخاب سیزدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شده بود. در این دوره از انتخابات سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شد.

این انتخابات همزمان با انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای دوم مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

در نخستین جلسه ستاد انتخابات کشور مقرر شد تا روسای کمیته‌های تخصصی با استفاده از ظرفیت‌های لازم و موجود طرح‌ها و برنامه‌هایی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ تهیه کنند.

همچنین مقرر شد تا روسای کمیته‌های مزبور برنامه‌های خود را بر اساس زمانبندی منطبق با طرح ستاد انتخابات کشور به دبیرخانه این ستاد ارسال کنند.

وزیر کشور در احکام انتصاب روسای کمیته‌های تخصصی ستاد انتخابات کشور اظهار امیدواری کرد: با اتکال به الطاف الهی و بهره‌گیری از رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و سیاست‌های دولت رئیسی و اتخاذ تمهیدات لازم و ضروری، بستر و زمینه برای برگزاری انتخاباتی با شکوه و در شأن و تراز ملت بزرگ ایران فراهم شود که در آن حقوق انتخاب‌کنندگان و انتخاب شوندگان به عنوان حق الناس برابر مرّ قانون و در فضایی توام با نشاط و آرامش رعایت گردد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره ۴ ساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا