سیاست

دیدار امیرعبداللهیان با نصرالله

دیدارنیوز: امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به لبنان با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و گفتگو کرد.

رسانه های وزارت امور خارجه کشورمان نوشتند: در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان در جریان آخرین تحولات مربوط به روند سیاسی لبنان و موضوع انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور قرار گرفت. این کشور.” وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اهمیت تلاش همه طرف های لبنانی برای تکمیل روند سیاسی در این کشور، تسریع در روند انتخاب رئیس جمهور را بر اساس توافق سیاسی همه احزاب لبنانی بدون هیچ گونه توافقی دانست. دخالت و فشار خارجی به نفع مردم لبنان و منطقه.

ابعاد مختلف موضوع فلسطین، وضعیت گروه‌های مقاومت فلسطینی و نیز وضعیت سرزمین‌های اشغالی فلسطین از دیگر موضوعات مورد گفتگو و تبادل نظر در این دیدار بود. در تبادل نظر بعمل آمده، از استحکام و قوت حداکثری مقاومت در فلسطین و نیز انسجام و هماهنگی محور مقاومت در منطقه در مقابله با هرگونه شرارت احتمالی و تهدیدات ناشی از تحولات جدید سیاسی و امنیتی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین اطمینان حاصل شد.

تحولات سوریه و آخرین وضعیت روند مبارزه با تروریسم در برخی مناطق آلوده در این کشور، از دیگر موضوعات مورد تبادل نظر طرفین بود. ابعاد مختلف روند سیاسی این کشور و نیز مسائل منطقه‌ای مرتبط با موضوع سوریه مورد مشورت قرار گفت.

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در جریان تحولات اخیر ایران قرار گرفت. وزیر امور خارجه کشورمان ایشان را در جریان روند شکل گیری ناآرامی‌های اخیر و نقش برخی طرف‌های مشخص خارجی در دامن زدن و تحریک این ناآرامی‌ها و شکست قطعی آن قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین دبیرکل حزب‌الله لبنان را از آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای برای رفع تحریم‌های غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی ایران مطلع کرد.

روند گفتگوی ایران و عربستان و نیز تحولات یمن از دیگر موضوعات مهم مورد مشورت و تبادل نظر در این دیدار بود.»

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا