سیاست

رئیسی: دولت‌های اسلامی برابر خوی تجاوزگری اسرائیل بایستند

در آیین دریافت استوارنامه سفیر جدید ترکیه مطرح شد

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور گفت: امروزه مقابله با جنایات اسرائیل نسبت به ملت مظلوم فلسطین، خواست ملت‌های مسلمان از دولتمردان است، لذا اقتضا می‌کند دولت‌های اسلامی با هماهنگی بیشتر در برابر ددمنشی و خوی تجاوزگری رژیم غاصب اسرائیل بایستند.

دیدارنیوز: رئیس جمهور حمایت از ملت مظلوم فلسطین را نقطه اشتراک تمامی کشور‌های اسلامی دانست و اظهار داشت: امروزه مقابله با جنایات اسرائیل نسبت به ملت مظلوم فلسطین، خواست ملت‌های مسلمان از دولتمردان است، لذا اقتضا می‌کند دولت‌های اسلامی با هماهنگی بیشتر در برابر ددمنشی رژیم غاصب اسرائیل بایستند.

سید ابراهیم رئیسی در آیین دریافت استوارنامه “حجابی کرلانقلیچ” سفیر جدید ترکیه، روابط جمهوری اسلامی ایران با ترکیه را دیرینه، عمیق و ریشه‌دار توصیف کرد و گفت: به رغم تلاش‌های بدخواهان کشور‌های اسلامی، باید با تکیه بر اشتراکات دینی و فرهنگی روز به روز شاهد تعمیق و گسترش روابط میان کشور‌های اسلامی در زمینه‌های مختلف باشیم.

رئیس جمهور حمایت از ملت مظلوم فلسطین را نقطه اشتراک تمامی کشور‌های اسلامی دانست و افزود: امروزه مقابله با جنایات اسرائیل نسبت به ملت مظلوم فلسطین، خواست ملت‌های مسلمان از دولتمردان است، لذا اقتضا می‌کند دولت‌های اسلامی با هماهنگی بیشتر در برابر ددمنشی و خوی تجاوزگری رژیم غاصب اسرائیل بایستند.

سفیر جدید ترکیه نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران، روابط دو کشور ایران و ترکیه را برادرانه و صمیمی توصیف کرد و گفت: اطمینان می‌دهم که همه تلاش خود را برای ارتقای سطح همکاری‌ها و افزایش مبادلات و تعاملات دو کشور به کار خواهم گرفت.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا