سیاست

رتبه‌بندی معلمان تا پایان اردیبهشت به پایان می‌رسد

آفتاب‌‌نیوز :

رضامراد صحرایی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران، بیان کرد: ان شاءالله تا پایان اردیبهشت کل رتبه بندی به پایان خواهد رسید. جمعیتی بلاتکلیف بودند و تعدادی نیز به رتبه‌های خود اعتراض داشتند. برای اعتراض تا ۱۱ اردیبهشت فرصت بود. اعتراضات ثبت شد. اکنون اولویت اول اتمام رتبه بندی است. اولویت بعدی رسیدگی به اعتراضات است.

وی در ادامه اظهار کرد: اولویت بعدی نیز اصلاح آئین نامه رتبه بندی است که قول بنده به معلمان عزیز بود. در اصلاح آئین نامه تنها نهاد تعیین کننده ما نیستیم. طبق قانون هر سال شهریور رتبه بندی خواهیم داشت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر تاکید رهبری بر فعالیت‌های پرورشی، بیان کرد: موضوع فعالیت‌های پرورشی از اولویت‌های اصلی است. متاسفانه ما قریب ۵۰ هزار مربی پرورشی کم داریم. امسال ۱۱ هزار نفر استخدام خواهد شد، اما کم است.

صحرایی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه استخدام‌ها چه زمانی انجام خواهد شد و چقدر می‌تواند کمبود معلمان را جبران کند؟ بیان کرد: اکنون آمار دقیقی از کمبود معلم نداریم چراکه در حال ایجاد تغییراتی در نحوه ساماندهی هستیم که امیدواریم نیازمان کم‌تر از آنچه باشد که پیش بینی می‌شود. از لحاظ کمبود معلم آمار‌ها نگران کننده است. باید نحوه ساماندهی اصلاح شود. برخی از کار‌ها از جهت مدیریتی می‌توان انجام داد تا نیاز منطقی‌تر شود. ما حدود ۲۸ هزار نفر استخدام کردیم. حدود ۲۷ هزار نفر هم از طریق آزمون استخدامی در راه داریم. امیدواریم با این دو جذب نیرو بتوانیم سال تحصیلی جاری را با حداقل مشکل پشت سر بگذاریم.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا