جامعه

رفع یکی از نقص‌های تجهیزاتی خط ۳ مترو تهران

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

آزاد اکبری سرپرست مجری خط ۳ مترو اظهار کرد: رفع تدریجی نواقص تجهیزاتی خط ۳ از شهریورماه سال جاری به صورت جدی مدنظر قرار گرفته و به همین منظور تاکنون ۴ هواکش میان تونلی به همراه یک هواساز در سال ۱۴۰۱ وارد مدار بهره برداری شده‌است.

اکبری با بیان اینکه احداث و راه‌اندازی هر هواکش میان تونلی در مجموع حدود ۴۰ میلیارد تومان (۳۰ میلیارد تومان بخش ساختمانی و ۱۰ میلیارد تومان بخش تجهیزاتی) هزینه در بردارد، افزود: خرید و نصب فن، جت فن، تابلو‌های برق، کابل کشی و … از جمله اقدامات تجهیزاتی لازم برای بهره‌برداری از هواکش‌های میان تونلی است. هواکش‌های مذکور ضمن افزایش کیفیت بهره‌برداری از ایستگاه‌ها و ایجاد ضریب ایمنی بیشتر برای آنها، در مواقع اضطراری به عنوان پله فرار و مسیر ایمن برای خروج مسافران نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرپرست مجری خط ۳ مترو تهران در پایان گفت: طی سالی که آخرین هفته‌های آن را پشت سر می‌گذاریم، آخرین سامانه تامین نیروی برق ایستگاه‌های خط ۳ در ایستگاه میرزای شیرازی نیز تکمیل و راه‌اندازی شد. ضمن اینکه پست برق RIC میدان جهاد هم در نیمه دوم امسال به بهره‌برداری رسید تا نواقص تجهیزاتی و تاسیساتی خط ۳ به مرور زمان برطرف شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا