سیاست

سفر وزیر صهیونیستی به واشنگتن با محوریت ایران

آفتاب‌‌نیوز :

زون درمر وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی به عنوان نخستین مقام بلند پایه در کابینه جدید بنیامین نتانیاهو به منظور دیدار با مقامات آمریکایی شامگاه دوشنبه وارد واشنگتن شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوئیش نیوز،  درمر که در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱ سفیر صهیونیست‌ها در واشنگتن بوده است در جریان این سفر درباره برنامه هسته‌ای ایران رایزنی خواهد کرد. این سفر در حالی انجام می‌شود که به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی آماده تشدید کارزار برای اعمال فشار بر جمهوری اسلامی است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در سخنرانی خود در گردهمایی لابی بزرگ صهیونیستی آیپک که به صورت مجازی برگزار شد، گفت که زمان آن فرا رسیده است که آمریکا و اسراییل در زمینه آنچه «تهدیدهای ناشی از ایران» خواند، اختلافاتشان را کنار گذاشته و یکی شوند.

همچنین ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره تفاوت‌ها و شباهت‌های رویکرد آمریکا و رژیم صهیونیستی درقبال ایران باتوجه به روی کار آمدن کابینه بنیامین نتانیاهو در قدس اشغالی توضیح داد: در زمینه راهبردی اتفاق نظر کامل داریم. ما هر دو کاملا نسبت به این‌که ایران هیچ گاه نباید بتواند به سلاح اتمی دست پیدا کند، متعهدیم. این تعهد رییس جمهور بایدن و همان تعهدی است که از نخست‌وزیر نتانیاهو و نخست‌وزیرهای پیش از او شنیده‌ایم.

وی افزود: البته بر کسی پوشیده نیست که در زمینه مسائل تاکتیکی تفاوت‌هایی داریم. رابطه ما با اسراییل آن‌قدر نزدیک است که به ما اجازه می‌دهد مکالمات صریحی داشته باشیم و وقتی هم که مخالف باشیم، آن را اعلام می‌کنیم. ما به آن‌ها می‌گوییم که چطور فکر می‌کنیم و مسلما آن‌ها هم در بیان نظرشان تعارف ندارند.

این دیپلمات آمریکایی در عین حال گفت: ما بر این باوریم که حفظ دیپلماسی کارآمدترین و پایدارترین ابزاری است که می‌توان با کمک آن مانع دست‌یابی ایران به سلاح اتمی شد. تمرکز ما همیشه روی آن معطوف بوده است.

در همین راستا، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درخصوص اخبار منتشر شده در ارتباط با رایزنی‌های مستمر مقامات آمریکایی و صهیونیستی درباره ایران و نگاه تهران در این زمینه و همچنین آخرین تحولات در حوزه مذاکرات رفع تحریم‌ها تصریح کرد: این‌که مقامات آمریکایی با مقامات رژیم صهیونیستی در مورد ایران گفت‌وگو می‌کنند چیز جدیدی نیست. متاسفانه بر اساس اسناد و شواهد سیاست خارجی آمریکا در مورد ایران در گروگان صهیونیست‌ها و رژیم صهیونیستی است.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا