دانش و تکنولوژی

سونی تاکنون بیش از نیم میلیارد دستگاه کنسول پلی استیشن

اخیرا کمپانی سونی اعلام کرد که آمار فروش پلی استیشن 5 تا 31 مارس 2023، 38.4 میلیون دستگاه برآورد شده است. در سه ماه نخست 2023، بیشترین آمار فروش این کنسول ثبت شده که نسبت به سه ماه سال‌های قبل بی‌سابقه بوده است. علاوه بر این، آمار بالای فروش پلی استیشن 5 نیز تا به اینجا خیلی خوب بوده است.

آمار فروش کلی کنسول‌های پلی‌ استیشن سونی تا به امروز چیزی بیش از 500 میلیون دستگاه در سراسر جهان ثبت شده است؛ یا اگر بخواهیم آن را به صورت دقیق بیان کنیم، چیزی حدود 504.19 میلیون دستگاه می‌شود که شامل 102.49 میلیون فروش PS1، همچنین 158.7 میلیون دستگاه PS2 به علاوه 87.4 میلیون دستگاه PS3 و 117.2 میلیون دستگاه PS4 و همچنین 38.4 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 هستند.

این رو هم بخون:

بعد از سونی، کنسول‌های نینتندو در مجموع بیش از 403 میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته‌اند. البته، پلتفرم‌های کوچک و قابل حمل در این دسته‌بندی‌ها حضور ندارند.

خیلی وقت است که مایکروسافت آمار فروش رسمی کنسول‌های ایکس باکس خود را ارائه نکرده و آمار دقیقی از فروش جهانی برای ایکس باکس وان یا سری X/S ایکس باکس در دسترس نیست. ولی اگر بخواهیم طبق اطلاعاتی که داریم، یک برآورد کلی از میزان فروش آن دستگاه‌ها تخمین بزنیم، به عددی برابر با 177 میلیون دستگاه در سراسر جهان می‌رسیم.

سونی قصد دارد تا سال 2024، 25 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 را به بازار عرضه کند؛ این مقدار بیشتر از چیزی خواهد بود که تا به امروز در طی یک سال عرضه شده است.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا