جامعه

سیلاب در باخرز/ نجات ۲ چوپان و ۶۰۰ راس گوسفند

بخشدار بخش مرکزی شهرستان باخرز اظهار کرد: دو چوپان و ۶۰۰ راس گوسفند که بر اثر بارندگی شدید در منطقه کوه‌های نی بید از ارتفاعات روستای مرادآباد شهرستان باخرز، گرفتار سرما و سیل شده بودند نجات یافتند.

آفتاب‌‌نیوز :

مرتضی باقری سلامی گفت: به محض اطلاع بخشداری مرکزی از گرفتار شدن چوپان و گوسفندان در ارتفاعات روستای مرادآباد به دلیل بارندگی و سرمای شدید هماهنگی لازم با نیرو‌های امدادی محلی، دهیاری، اعضای شورای اسلامی و جمعی از اهالی روستای مرادآباد و همچنین اداره‌های مربوطه به ویژه اداره راهداری صورت گرفت. کار نجات چوپانان و گوسفندان که ساعت‌ها به طول انجامید، ضمن نجات احشام، آذوقه و خوراک مورد نیاز نیز تامین شد و احشام به مکان مناسب هدایت شدند.

۳۰ راس گوسفند تلف شدند

بخشدار مرکزی باخرز یادآور شد: به رغم تلاش‌ها به دلیل صعب العبور بودن محل استقرار احشام و عبور سیل از آنجا، متاسفانه حدود ۳۰ راس گوسفند به دلیل شدت بارندگی، سیل و فرورفتن در باتلاق، پیش از رسیدن نیرو‌های امدادی تلف شدند.

باقری سلامی تصریح کرد: با توجه به هشدار قبلی سطح نارنجی ستاد مدیریت بحران شهرستان مبنی بر افزایش بارندگی‌ها و احتمال طغیان رودخانه‌ها در بخش مرکزی، دامداران باید از نزدیک شدن به حریم رودخانه‌ها خودداری کنند و نیرو‌های امدادی برای پیشگیری و جلوگیری از بروز حوادث مشابه با بهره‌گیری از امکانات لازم و آمادگی کافی در محل‌های مورد نظر حضور فعال‌تری داشته باشند.

روستای مرادآباد با ۱۵۰ خانوار در ۱۶ کیلومتری شهر باخرز قرار دارد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا