دانش و تکنولوژی

شیائومی 13 اولترا در تست دوربین DxOMark ناامیدکننده ظاهر شد

برخی کارشناسان پس از ارزیابی‌های خود، شیائومی 13 اولترا را به‌عنوان قدرتمندترین و ارزشمندترین گوشی هوشمند دوربین‌دار جهان معرفی کرده‌اند. اما به‌نظر می‌رسد که عملکرد دوربین این گوشی پرچمدار تا این اندازه کارشناسان وبسایت DxOMark را تحت تاثیر قرار نداده است.

این وبسایت، گوشی پرچمدار شیائومی 13 اولترا را مورد ارزیابی قرار داده و این دستگاه جایگاه 14 رتبه‌بندی جهانی را به خود اختصاص داده است. این در حالیست که گوشی‌های گوگل پیکسل 7 پرو، هواوی P60 پرو، آیفون 14 پرو و پرو مکس اپل به‌ترتیب در رتبه‌های ششم، اول و هشتم جای گرفتند.

گوشی‌های سال گذشته اپل با نام آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس و حتی شیائومی می 11 اولترا (گوشی 2 سال قبل کمپانی چینی) نیز جایگاه یازدهم را به خود اختصاص دادند. رتبه‌بندی DxOMark بر اساس یک سیستم امتیازدهی انجام می‌شود. شیائومی 13 اولترا در این ارزیابی‌ها موفق به کسب امتیاز 140 شده است.

جزئیات کامل مربوط به امتیازات کسب شده توسط این گوشی پرچمدار در ادامه قابل رویت است. قرار گرفتن شیائومی 13 اولترا در جایگاه 14 رتبه‌بندی DxOMark احتمالا عجیب به‌نظر می‌رسد؛ اما با بررسی بیش‌تر متوجه خواهیم شد که گزارش DxOMark بیش از آنکه ماهیت انتقادی داشته باشد؛ از جنبه تحسین‌برانگیز برخوردار است.

این گزارش به کیفیت ثابت تصاویر در سراسر محدوده زوم، تراز خنثی سفیدی و ارائه جزئیات بسیار طبیعی توسط دوربین شیائومی 13 اولترا اشاره دارد.

از جمله نکات منفی در رابطه با دوربین این گوشی پرچمدار می‌توان به ناپایداری در نورپردازی، وجود برخی هاله‌های نوری و رنگ‌های بیش از اندازه اشباع در فضاهای غیرمسقف اشاره کرد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا