جامعه

ضرورت تامین تجهیزات آواربرداری با حمایت شورا

قدرت الله محمدی با اشاره به حادثه ریزش ساختمان در منطقه ۱۹ و جان باختن پنج نفر، گفت: این حادثه در ساعت ۱۲ و ۲۴ دقیقه به سازمان گزارش داده شد و علاوه بر این تیم احتیاط نیز در محل حضور داشتند که اگر اتفاقی افتاد به کمک بشتابند که حضور یافتند و دو نفری که نجات پیدا کردند، اگر دیر عملیات صورت می‌گرفت جان خود را از دست می‌دادند.

وی با بیان اینکه ۱۸۶ نیروی آتش نشان و ۱۹ ایستگاه ۲۵ ساعت عملیات انجام دادند، تصریح کرد: ساعت ۱۳ دیروز عملیات به پایان رسید و در کنار آن انفجار منزل مسکونی در محله جوانمرد قصاب را داشتیم که یک نفر در این حادثه جان باخت.

محمدی تأکید کرد: امکانات ما بیشتر به حریق و حوادث شهری اختصاص دارد و برای آوار نیاز است که شورا از ما حمایت کند؛ ما برای آوار متولی نداریم و تمام مشکلات روی دوش آتش نشانی است و باید مسئولیت را بپذیرد و تقاضا می‌کنیم که این تجهیزات به سرعت خریداری شود چراکه حادثه لحظه‌ای است و باید امکانات به صورت اورژانسی تهیه شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه ما در آبادان نیز با این مشکل روبه رو بودیم و پنج روز درگیر بودیم تا بیل مکانیکی را از گمرک ترخیص کنیم و عملیات آغاز شود، خاطرنشان کرد: تقاضای ما این است که حمایت صورت بگیرد تا تجهیزات آواربرداری تأمین شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا