سیاست

علم‌الهدی: دشمن با دو اسلحه بی‌حجابی و پایین آوردن ارزش

رویکرد دوگانه امام جمعه مشهد درخصوص گرانی دلار در دولت روحانی و رئیسی

آفتاب‌‌نیوز :

سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی با بیان اینکه بر اساس نظر امام (ره)، چون امام حسین (ع) پاسدار اسلام بود، روز ولادت ایشان به نام روز پاسدار خوانده شد، اظهار کرد: پاسداران مکلف هستند که در عرصه پاسداری از انقلاب به همان حدی تکلیف‎‌مدارانه عمل کنند که حضرت سیدالشهدا (ع) در راه پاسداری از دین خدا انجام داد، زیرا امروزه وجود خارجی اسلام در کره زمین فقط در پرتوی انقلاب اسلامی ایران محقق شده و اگر روزی قرار شد انقلاب برگردد، دیگر روی کره زمین خداوند عبادت نخواهد شد، زیرا امروزه هیمنه اسلام در عالم به خاطر هیمنه انقلاب است.

وی با اشاره به دیدار روز گذشته نمایندگان مجلس خبرگان با رهبر انقلاب، خاطرنشان کرد: در روز گذشته، رهبر معظم انقلاب برای خبرگان تشریح کردند که دشمنی آمریکا و غرب با انقلاب و جمهوری اسلامی، یک دشمنی ذاتی است و اساس آن در تقابل آن‌ها با اسلام نهفته است. نظام سلطه با اسلام دشمن است، زیرا نیت اصلی آن‌ها، تسلط بر سرنوشت کره زمین است، اما اسلام، انسان‌ها را از قیود نفسانی رهایی می‌دهد و آن‌ها را ظلم‌ستیز سلطه‎‌ناپذیر می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: عقل حکم می‌کند که افراد یا باید معتقد به جمهوری لیبرال باشند و یا جمهوری اسلامی. در اولی، اگرچه دموکراسی در حد ادعا وجود دارد، اما این دموکراسی آمیخته با لاابالی‌گری و فساد است، اما در جمهوری اسلامی، این‌طور نیست و دموکراسی اسلامی حاکم است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه حقیقت این است که اگر دغدغه انسان محدود به نیاز‌ها و لذایذ دنیا شود، سلطه‌پذیر می‌شود، تصریح کرد: اگر مردم بنده خدا باشند، سلطه‌گران دیگر نمی‌توانند بر ملت‌ها مسلط شوند؛ در همین شرایط، دشمنی سلطه‌گران با اسلام به یک دشمنی ریشه‌دار و ذاتی تبدیل می‌شود، زیرا این اندیشه سیاسی و دموکراسی اسلامی همان مکتبی است که می‌تواند غرب مستکبر را براندازی کند و در مقابل هم غرب هر روز با یک توطئه و نقشه، در تلاش است تا اندیشه اسلامی را براندازی کند.

علم‌الهدی با بیان اینکه اینجا جنگ برقرار است، گفت: این جنگ محدود به هیچ اسلحه و شگرد خاصی هم نیست و غرب به سرپرستی آمریکا هر روز می‌تازد و با هر حیله‌گری از هر برنامه و نقشه‌ای برای ضربه به این تشکیلات استفاده می‌کند. با این حال، دشمن ما امروز چاره‌ای جز جنگ نرم ندارد و راه برای تجاوز نظامی او به طور کامل بسته است.

وی با بیان اینکه هجمه فرهنگی و توطئه اقتصادی دو راهبرد دشمن است، عنوان کرد: مردم ما همان ملتی هستند که در دفاع مقدس، در برابر بمباران و جنایت‌های متجاوز بعثی ایستادگی می‌کردند. برادران و خواهران، مسئله ارز و افت ارزش پول ملی که به‌عنوان یک بلا، دامنگیر معیشت مردم شده است، در امتداد همان موشک‌ها و بمباران‌هایی است که امروزه در قامت توطئه اقتصادی درآمده است. ترویج بدحجابی و بی‌بندوباری نیز به همین مصداق است، اگر مردم امروز درک کنند این تکلیف بر عهده آنان خواهد بود که به میدان بیایند، همان‌طور که در دفاع مقدس به میدان آمدند.

علم‌الهدی با اشاره به فرازی از سخنان رهبر انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری اظهار کرد: جمهوری اسلامی امروزه قوی‌ترین نظام مردمی در عالم است و کمک‌های مؤمنانه در دوران کرونا، همدلی در بلایای طبیعی و حماسه ۲۲ بهمن، همه از مظاهر این پشتوانه مردمی است. در ۸ سال دفاع مقدس، محاسبه دشمن و همه دنیا این بود که با وجود تحریم‌های سنگین و همه‌جانبه، ملت ایران سرنوشتی جز شکست نخواهند داشت، اما بسیج مردمی که به میدان آمد و حمایت‌های مردمی به جبهه‌ها رسید، ایران اسلامی پیروز و دشمن ذلیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، وی افزود: امروز روزی است که دشمن با دو اسلحه وارد میدان شده تا نظام و انقلاب را به سقوط بکشاند؛ یکی با ترویج بی‌حجابی، بی‌بندوباری و لاابالی‌گری و دیگری با پایین آوردن ارزش پول ملی تا از طریق توطئه‌های ریز و درشت در کشور‌های همسایه، در مسیری که بانک مرکزی در پیش گرفته، مانع ایجاد کند.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: اکنون که دولت برای تجارت یا سفر خارجی، به هر اندازه که مردم بخواهند ارز نیمایی در اختیارشان قرار می‌دهد، هرکس فراتر از نیاز برای سفر خارجی یا تجارت، تلاش کند که از طریق خرید دلار، مال‌اندوزی کند و به سود برسد، در مسیر کاهش ارزش پول ملی حرکت کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: وجدان انقلابی شما گواهی می‌دهد که نباید به قیمت ساقط کردن ارزش پول ملی، افراد ثروت‌اندوزی کنند، اینجا جایی است که باید بایستیم و مقاومت کنیم تا همچون توطئه‌های قبلی دشمن، این توطئه هم نقش بر آب شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا