ورزش

فوتبال مقدماتی یورو ۲۰۲۴؛ انگلیس ۲-۰ اوکراین

تیم فوتبال انگلیس در ومبلی توانست با گل‌های هری کین و بوکایو ساکا از سد اوکراین بگذرد و دومین برد متوالی خود در انتخابی یورو ۲۰۲۴ را ثبت کند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، تیم ملی فوتبال انگلیس که در اولین بازی دور انتخابی یورو ۲۰۲۴ توانسته بود در زمین ایتالیا ۱-۲ پیروز شود، امروز در ورزشگاه ومبلی میزان اوکراین بود. این اولین بازی اوکراین بود و انگیزه بالایی نیز برای این مسابقه داشت، ولی برابر قدرت انگلیس حرفی برای گفتن نداشت.
انگلیس بازی را بهتر شروع کرد و خیلی زود نیز توانست بر توپ و میدان مسلط شود. شانس‌های گلزنی نیز نصیب میزبان می‌شد، ولی با بدشانسی و درخشش مدافعان و گلر اوکراین از دست می‌رفتند تا اینکه هری کین در دقیقه ۳۷ قفل دروازه اوکراین را باز کرد.
حرکت از بوکایو ساکا شروع شد و ارسال او از سمت راست با بغل پای کین به تور چسبید. کین به زیبایی توانست خود را از مدافع مستقیمش جدا کند و از چند قدمی دروازه با سماجت به توپ ضربه زد تا انگلیس پیش بیفتد.

پنج دقیقه بعد ساکا روی پاس جوردن هندرسون توانست گلزنی کند. او که یک پاس گل داده بود، از بیرون محوطه جریمه با یک ضربه بسیار تماشایی توپ را دور از دستان گلر اوکراین به طاق دروازه چسباند تا انگلیس نیمه نخست را ۲-۰ برنده به رختکن برود.

بازی در نیمه دوم متعادل‌تر شد و دلیل آن هم عقب نشستن انگلیس و تمایل این تیم به مدیریت بازی بود. اوکراین کمی هجومی‌تر شده بود، ولی توان خلق موقعیت ۱۰۰ درصد گلزنی را نداشت.

بازی تا دقیقه ۸۵ موقعیت جدی گلزنی نداشت تا اینکه حرکت خوب بن چیلول از چپ و پاس او به درون محوطه جریمه برای گالاگر شانس خوبی برای زدن گل سوم ایجاد کرد، اما گلر اوکراین توپ را راهی کرنر کرد. ضربه کرنر نیز سودی برای انگلیس نداشت.

در دقیقه ۹۰ بازی هری مگوایر با ضربه سر می‌توانست گلزنی کند، ولی توپ مماس با تیر افقی راهی اوت شد. یک دقیقه بعد گلر اوکراین شوت گریلیش را راهی کرنر کرد. در نهایت این بازی را انگلیس ۲-۰ به سود خود خاتمه داد و با ۶ امتیاز صدرنشین گروه C شد.
­

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا