سیاست

قالیباف: نیاز باشد، موضوع دارو را در جلسه سران قوا

آفتاب‌‌نیوز :

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جلسه بررسی مشکلات حوزۀ دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی گفت: از نیمه‌های فروردین منتظر بودم تا دستگاه‌های مسئول، مشکلات حوزۀ دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی را برطرف کنند و راهکاری برای آن بیندیشد، اما روند کار نشان داد که همچنان این موضوع در تلاطم بوده و روزبه‌روز مشکلات آن افزایش می‌یابد، لذا ازآنجایی‌که موضوع درمان با جان مردم سروکار دارد، نیاز بود که هرچه زودتر مشکلات آن را بررسی و راهکارهای حل آن را پیشنهاد کنیم.

وی افزود: دولت و مجلس در موضوعات دارو، آمبولانس و تجهیزات مصرفی پزشکی اتفاق‌نظر دارند و بر همین اساس مصوبۀ سال گذشتۀ شورای هماهنگی اقتصاد نیز تبدیل عوارض ۴ درصد گمرک به یک درصد برای این کالاها بود که تا اردیبهشت امسال اعتبار داشته و قابل تمدید هم هست.

رئیس مجلس تاکید کرد:  تجهیزات مصرفی باید فهرست شده و به گمرک داده شود. لازم است فهرست مشخص و قطعی تجهیزات مصرفی در اختیار گمرک قرار گیرد و ما نیز برای حل بحث مجوز آن با رئیس‌جمهور و معاون اول صحبت می‌کنیم تا کار در قالب استفساریه یا اصلاح قانون انجام شود. اگر از این روش‌ها کار انجام نشد، در جلسۀ سران قوا آن را پیگیری خواهم کرد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا