سیاست

قالیباف: ۷ هزار پیشنهاد برای لایحه بودجه مطرح شده است

دیدارنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درخصوص اینکه چرا پیشنهاد همه نمایندگان در صحن علنی مطرح نمی‌شود، گفت: ۷ هزار پیشنهاد طرح شده است که امکان مطرح شدن همه آن‌ها نیست، بنابراین پیشنهادات به صورت تخصصی اولویت بندی و مطرح می‌شوند.

به نقل از سایت خانه ملت، سید البرز حسینی در نشست علنی نوبت صبح امروز (شنبه ۱۳ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از زحمات وی و هیات رئیسه برای بررسی لایحه بودجه سال آینده گفت: امروز به شدت معترضم، چرا که ۴ روز است پیگیر این موضوع هستیم که چرا طرح پیشنهادات به عده‌ای از نمایندگان محدود شده است. ما از طریق معاونت قوانین پیگیر هستم تا لیست تهیه شده به دست شما برسد، اما ظاهراً امروز تصمیم گرفتید فرد دیگری روی پیشنهادات قلم قرمز بکشد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس یازدهم افزود: بنده تا پایان زمان بررسی لایحه بودجه حتی یک پیشنهاد نیز مطرح نمی‌کنم، اما اگر قرار است با این مدل به پیشنهادات و لایحه بودجه نگاه کنید، لازم است صراحتاً اعلام کنید تا کسی وقت نگذارد و پیشنهاد ارائه ندهد.

وی تصریح کرد: اینجا مجلس شورای اسلامی است و پیشنهاد دهندگان نیز نمایندگان مجلس هستند، اگر قرار است پیشنهاد مطرح نشود، نماینده باید اعلام کند، فردی که قلم قرمز روی پیشنهادات می‌کشد، صاحب کدام صلاحیت است و چگونه تشخیص داده که این موضوع مطرح نشود.

حسینی در پایان نسبت به عدم ارائه پیشنهاد وی درخصوص بند (هـ) تبصره ۳ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۲، انتقاد کرد و افزود: هم اکنون توضیح دهید چرا روی این پیشنهاد قلم قرمز کشیده شد و اگر این به یک روال تبدیل شده، قطعاً در مجلس شور معنی ندارد، بنابراین یکبار اعلام کنید که نمایندگان پیشنهاد ارائه ندهند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده گفت: مقداری در صحبت‌ها دقت داشته باشید، من بار‌ها گفته ام ۷ هزار پیشنهاد مطرح شده است، جنابعالی می‌خواهید ما همه آن‌ها را مطرح کنیم که می‌دانید امکانپذیر نیست.

وی تصریح کرد: هم اکنون نیز روسای کمیسیون‌های مربوط به کمیسیون تلفیق پیشنهادات را براساس اولویت‌ها ارائه داده و اینکه خلاف آن ۶ بندی که صبح گفتیم، یعنی؛ خلاف قانون اساسی نباشد، خلاف برنامه‌های توسعه نباشد، خلاف احکام دائمی نباشد، خلاف قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی (۱) و (۲) نباشد و خلاف سیاست‌ها نباشد قابل طرح است.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه وقتی قوانین روی پیشنهادات اعمال می‌شود، به یک حداقلی می‌رسد و آن حداقل هم محدودیت زمانی دارد، بنابراین پیشنهادات را تخصصی اولویت بندی می‌کنند، تاکید کرد: به هرحال ما باید یکجا این موضوع را بپذیریم، ضمن اینکه جنابعالی که این موضوع را می‌فرمایید، جزء کسانی هستید که گفتید آن چند نفر فقط در صحن صحبت می‌کنند؟! و حداقل تا الان در حوزه مربوط به درآمد‌ها درخصوص بیان پیشنهادات از افراد فعال صحن بودید و نظر هم می‌دادید، بنابراین خواهش می‌کنم این موارد رعایت شود، چرا که بیرون از مجلس وقتی این موضوع را می‌شنوند، فکر می‌کنند اینجا یا دقت نمی‌شود یا توجهی به موضوعات نیست.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا