اقتصاد

قیمت نفت به 74 دلار نزدیک شد

به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی افزایش یافت اما پس از اینکه بازار به علت نگرانی در مورد تضعیف اقتصاد آمریکا و کندی تقاضا در چین کاهشی شد، در مسیر ثبت سومین هفته متوالی کاهشی قرار گرفت.

هر بشکه نفت برنت امروز یک دلار و 26 افزایش یافت و 73.76 دلار در هر بشکه فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا پس از 4 روز کاهش قیمت، امروز با یک دلار و 14 سنت افزایش 69.70 دلار به ازای هر بشکه فروخته شد.

نفت برنت در مسیر ثبت کاهش هفتگی 7 درصد قرار دارد. نفت خام امریکا نیز در حال به پایان رساندن هفته با کاهش 9 درصدی است.

استفان برنوک، تحلیلگر بازار نفت PVM گفت: به جای اینکه عوامل بنیادی بر بازار تاثیر بگذارد، جنون فروش در هفته گذشته ناشی از نگرانی در مورد تقاضای مرتبط با خطر رکود اقتصادی و فشار در بخش بانکی آمریکا بود.

پس از اینکه بانک PacWest Bancorp اعلام کرد که در نظر دارد، گزینه‌های استراتژیک را بررسی کند، نگرانی در مورد بحران بانک‌های آمریکا ادامه پیدا کرد.

PacWest Bancorp، یک شرکت هلدینگ بانکی است که در بورلی هیلز در ایالت کالیفرنیا مستقر است.

بانک‌های سیلیکون ولی و سیگنچر دو ماه پیش ورشکسته شدند؛ بانک فرست ریپابلیک نیز چند روز پیش توقیف شد تا بانک جی پی مورگان دارایی و اموالش را بخرد.

در چین نیز فعالیت کارخانه‌ها به طرز غیرمنتظرهای در ماه آوریل کاهش یافته است زیرا سفارش‌های کاهش یافته و تقاضای داخلی ضعیف بخش تولیدی تاثیر گذاشته است.

آمارها روز جمعه نشان داد، فعالیت‌های خدماتی در چین در ماه آوریل رشد داشته است هرچند نرخ این رشد کند شده است.

با این حال، انتظار برای کاهش تولید از سوی اوپک پلاس نیز باعث تقیوت بازار شده است.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا