جامعه

لزوم هماهنگی دستگاه‌ها برای پیشگیری از تخلفات سازه‌ای

مهدی چمران گفت: باید هماهنگی منسجمی شکل بگیرد و زمینه را فراهم کردیم که ماموران شهرداری از طریق قوه قضاییه نیز حکم داشته باشند و پیش از ساخت جلوی آن گرفته شود. این برای من همواره سوال بوده که چرا سازه باید ساخته و سپس تخریب شود. نیاز به همکاری بین دستگاه‌ها وجود دارد که از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه در گلاب‌دره و خاک سفید نیز همین وضعیت وجود دارد و باید قبل از ساخت از آن پیشگیری شود، تاکید کرد: بسیج کردن نیرو‌های شهرداری و پلیس و هدر رفتن هزینه‌ها برای تخریب از مواردی است که باید با نظارت از آن جلوگیری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اگر جلوی ساخت ۱۰ مورد را بگیریم دیگر ساخت و ساز صورت نمی‌گیرد، گفت: خوشبختانه کسی در این ساختمان‌ها ساکن نبود و اگر چنین بود اتفاقات بدتری می‌افتاد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین در صحن شورا ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و شهادت شهید صارمی، ابراز امیدواری کرد که خبررسانی در شورا، شهر تهران و به طور کلی در کشور به خوبی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه متأسفانه مخالفین ما به ویژه کسانی که با سرمایه صهیونیستی رسانه‌های بزرگی را در اختیار دارند هدایت خبری را در دست گرفتند، یادآور شد: در موارد زیادی شاهد وارونه جلوه دادن اخبار هستیم و در ۲ سال اخیر و جریان اغتشاشات شاهد این بودیم که چه مسائلی مطرح می‌شد. تلاش ما این است که واقعیت‌ها به موقع و صحیح به گوش مردم برسد.

چمران با اعلام اینکه حادثه غم انگیزی در روز یکشنبه ۱۵ مردادماه رخ داد که برای ما بسیار سنگین بود، گفت: این حادثه از جهات مختلف دردآور است؛ در حین ساخت چند ساختمان ناپایدار و خلاف قانون، عزیزانی جان خود را از دست دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه دو نیروی پلیس و دو نیروی شهرداری منطقه ۱۹ در این حادثه جان باختند، خاطرنشان کرد: فرد دیگری از شهروندان نیز در این حادثه جان خود را از دست داد.

وی افزود: مباحث زیادی در خصوص این موضوع وجود دارد که چرا و چگونه این ساخت و ساز را انجام دادند؟ و اگر تخریب صورت نمی‌گرفت و مردم در این ساختمان‌های ناپایدار ساکن می‌شدند، چه بر سر ساکنین می‌آمد؟ کما اینکه برای شهروندان ساکن در سایر ساختمان‌ها نیز خطراتی وجود دارد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا