ورزش

لغو مسابقات قهرمانی جوانان در رده سنی دختران

دبیر فدراسیون ووشوی کشور: مسابقات قهرمانی جوانان در رده سنی دختران قرار بود که بعد از انتخابی دهم خرداد این بچه‌ها وارد اردو شوند و آماده بشوند برای مسابقات آسیایی هنگ کنگ که متاسفانه به دلایل نامعلومی لغو شد و ما را دچار مشکلات زیادی کرد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما؛ رادیو ورزش در برنامه جهان ورزش/ ورزش‌های رزمی، با آقای مجید ملکی – دبیر فدراسیون ووشوی کشور گفتگو کرد مشروح آن را در ذیل همین صفحه بخوانید.

سوال: مسابقات قهرمانی جوانان در رده پسران در استان فارس در شهر شیراز ظاهرا برگزار شد، مسابقات خیلی پرحجمی هم بود، آیا برگزاری مسابقات با این حجم رضایت فدراسیون ووشوی کشورما را جلب کرد؟

ملکی: مسابقات قهرمانی ووشو انتخابی تیم ملی جوانان در شهر شیراز که به میزبانی رنگ فیروزه شیراز با حضور ۷۰۰ ورزشکار و مربی و داور در ۵ روز برگزار شد، انصافا بعد از آن بیماری کرونا از سال ۹۸ به بعد من یک همچنین مسابقات با کیفیتی را تا به امروز ندیده بودم و مسابقات بسیار بسیار خوبی در سطح فنی بسیار بالا برگزار شد و جا دارد که از مردم خونگرم و مهمان نواز و رنگ فیروزه شیراز بخاطر میزبانی خوبشان تشکر کنم.

سوال: از داوری‌ها راضی بودید؟

ملکی: داوری‌ها بسیار خوب است، چون شما می‌دانید ما در ووشو خیلی اعتراض نداریم، قوانین ووشو جوری تعریف شده که اصلا جایی برای اعتراض ندارد و کلا کیفیت مسابقات هم بسیار بسیار خوب بود و همه چیز عالی برگزار شد.

سوال: اما شنیدیم که قرار بود بلافاصله به فاصله یک روز بعد از این مسابقات ظاهرا قهرمانی جوانان در رده سنی دختران برگزار بشود که این اتفاق نیفتاد و می‌خواستیم علت را از زبان شما بشنویم.

ملکی: بله همانطور که اشاره کردید متاسفانه قرار بود که این مسابقات برگزار شود که متاسفانه به دلیل نامعلومی از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان فارس لغو شد، من فکر می‌کنم که اصلا فلسفه و رسالت اداره کل ورزش و جوانان هر استانی اشاعه ورزش هست نه تعطیلی و لغو چنین رویداد با اهمیتی که می‌تواند آسیب‌های جدی به فدراسیون ما بزند، شما می‌دانید ما فدراسیون با نظمی هستیم وقتی یک برنامه‌ای را برگزار می‌کنیم در یک تاریخ معین، پشت بند آن اردوهایمان را داریم، اعزام هایمان را داریم و این مسابقات قرار بود که بعد از انتخابی دهم خرداد این بچه‌ها وارد اردو بشوند و آماده بشوند برای مسابقات آسیایی هنگ کنگ که متاسفانه به دلایل نامعلومی لغو شد و ما را دچار مشکلات زیادی کرد.

سوال: دلایل نامعلومی که شما الان به آن اشاره می‌کنید به فدراسیون ابلاغ نشده از طرف اداره کل؟ فقط گفتند این مسابقات را برگزار نکنید؟

ملکی: نوشتند که به دلیل مشکلاتی که در استان وجود دارد صلاح نیست این مسابقات در این جا برگزار شود و واقعا دلیلش خیلی شفاف و روشن مشخص نیست، ولی همین که اجازه ندادند این مسابقات برگزار شود آسیب جدی به برنامه‌های ما زد و ما الان مجبوریم یک میزبان دیگری را انتخاب کنیم و هر چه سریعتر مسابقات قهرمانی رده سنی دختران را برگزار کنیم به دلیل این که زمان هم نداریم و مجبوریم این کار را خیلی سریع انجام بدهیم.

سوال: با توجه به این که حتما ورزشکاران هم آمده بودند و اسکان پیدا کرده بودند و آماده بودند که مسابقات را آغاز بکنند و بعد هم به صورت ناگهانی می‌گویند که مسابقات برگزار نمی‌شود.

ملکی: بله متاسفانه همین طوراست، ما تمام آن تدارکات لازم برای برگزاری مسابقات دیده شده بود، یک بخشی از بچه‌ها در مسیر بودند، یک بخشی از بلیط‌ها گرفته شده بود، یک بخشی با هواپیما می‌آمدند و همه کار برای برگزاری آماده و مهیا بود که ۴۸ ساعت قبل از برگزاری مسابقات اعلام کردند که مسابقات لغو بشود. اصلا این جور موارد واقعا نادر است در ورزش ایران و جای تاسف هم دارد.

سوال: من الان هر چه به ذهنم رجوع می‌کنم فکر می‌کنم این اولین بار است که یک چنین اتفاقی در مسابقات ووشو می‌افتد.

ملکی: بله برای ما که اولین بار است.

سوال: من یادم نمی‌آید تا حالا اداره کلی یا بنا به دلایل نامشخصی مسابقات به صورت ناگهانی تعطیل شده باشد یا به تعویق افتاده باشد.

ملکی: دقیقا همین طور است در ووشو که بی سابقه است در ورزش‌های دیگر هم نادر است، ولی شما می‌دانید، چون با ووشو اطلاع دارم که صد در صد آشنا هستید و می‌دانید که ورزش ما حجاب کامل دارد شرایط برگزاری مناسب را دارد و یکی از فدراسیون‌های بسیار بسیار کم حاشیه هستیم و بسیار با نظم، ولی متاسفانه در یک اقدام بدون دلیل اداره کل استان یک همچنین تصمیمی گرفت و ما واقعا دچار مشکل شدیم.

سوال: الان مشخص نیست که چه استان‌هایی درخواست میزبانی دادند؟

ملکی: الان که با شما صحبت می‌کنم استان البرز و استان سیستان و بلوچستان آمادگی برگزاری مسابقات را دارند، ولی به ما حق بدهید که ما هم باید بچه هایمان را آماده کنیم، چون آن‌ها هم بلیط گرفته بودند و آماده بودند شرایط بدنی ورزشکار که مهم‌ترین بخش آن است که برای این رویداد در اوج خودش را رسانده بود، مجبور است که یک هفته ده روز خودش را به تعویق بیاندازد برنامه‌های تمرینی اش تغییر می‌کند، ولی همانطور که عرض کردم سیستان و بلوچستان هم و استان البرز آمادگی برگزاری این رویداد را دارند ما در حال بررسی هستیم که شرایط کدام مساعدتر و مطلوب‌تر است برای بچه‌های ما و انشاالله بزودی برگزار می‌کنیم.

سوال: من پیشنهاد می‌کنم که جلو جلو بروید با اداره کل این استان‌ها هم صحبت کنید که ما می‌خواهیم مسابقه برگزار کنیم یک دفعه به یاد تعطیلی مسابقات نیفتید و این همه خسارت به ورزشکاران بزنید.

ملکی: همین طور است، مشکل بیشتر استان‌ها تامین خوابگاه ورزشکاران است، چون چیزی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر ما ورزشکار و مربی و داور داریم و اسکان این‌ها در هر استانی امکانپذیر نیست، امیدوارم خیلی سریع این اتفاق بیفتد و به جمع بندی برسیم و انشاالله مسابقات رده سنی بانوان را برگزار بکنیم.

پایان

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا