ورزش

لیگ بسکتبال غرب آسیا

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما  در این دوره از مسابقات که با وقفه ۳ ساله به علت شیوع بیماری کرونا برگزار می‌شود، ۸ تیم در منطقه غرب آسیا حضور دارند که در دو گروه به رقابت می‌پردازند و از هر گروه تیم برتر مستقیما به نیمه نهایی صعود می‌کند و تیم‌های دوم و سوم راهی پلی آف می‌شوند.۳ تیم برتر منطقه غرب و ۳ تیم برتر منطقه خلیج فارس به فینال واسل لیگ صعود می‌کنند. تیم‌های آستانه قزاقستان و نماینده هند مستقیما به مرحله نهایی (فاینال ایت) راه یافته اند. نتایج و برنامه ادامه هفته چهارم به این شرح است:
* گروه یک:
ذوب‌آهن اصفهان ایران ۷۹ – ۷۲ تیم بیروت کلوب لبنان (سالن بسکتبال آزادی تهران)
– تیم ذوب‌آهن اصفهان ایران پیش از این ۵۶ – ۷۳ از تیم بیروت کلوب لبنان شکست خورد و ۷۵ – ۵۴ الاتحاد الاهلی سوریه و ۸۹ – ۸۱ ارتودوکسی اردن را مغلوب کرد.
– برنامه – پنجشنبه ۶ بهمن:
ارتودوکسی اردن – الاتحاد الاهلی سوریه
– تیم‌های بیروت کلوب لبنان و ذوب‌آهن اصفهان با ۷ امتیاز اول و دوم هستند و تیم‌های ارتودوکسی اردن با ۴ و الاتحاد الاهلی سوریه با ۳ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جای گرفتند.
* گروه دو:
– در این گروه تیم شهرداری گرگان پیش از این ۷۴ – ۷۱ از تیم الریاضی بیروت لبنان شکست خورد و ۷۲ – ۶۲ بر الریاضی لبنان غلبه کرد و ۸۳ – ۷۸ الکرامه سوریه و ۱۱۰ – ۶۹ نفط الوسط عراق را مغلوب کرد.
– تیم‌های شهرداری گرگان ایران و نفط الوسط عراق با ۷ امتیاز اول و دوم هستند و تیم‌های الریاضی بیروت لبنان با ۶ و الکرامه سوریه با ۴ امتیاز سوم و چهارم هستند.
———-
نتایج و جدول منطقه خلیج فارس هم در هفته چهارم به این شرح است:
گروه یک:
– تیم‌های شباب الاهلی امارات با ۸ و الهلال عربستان با ۷ امتیاز اول و دوم و تیم‌های کاظمیه کویت با ۵ و البشائر با ۴ امتیاز سوم و چهارم هستند.
گروه دو:
السد قطر ۸۴ – ۹۴ الکویت کویت
– تیم الکویت کویت با ۸ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم‌های المنامه بحرین با ۷ و السد قطر با ۵ امتیاز دوم و سوم و تیم النصر ریاض عربستان با ۴ امتیاز چهارم هستند.
————
– در دوره قبل در سال ۲۰۱۹، تیم‌های شیمیدُر تهران (ایران)، پتروشیمی بندرامام ایران و نفت بغداد عراق اول تا سوم شدند.
در بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا (وابا) تیم الریاضی لبنان با ۴ قهرمانی و ۳ نایب قهرمانی رکورد دار است و مهرام ایران با ۴ قهرمانی و یک سومی دوم و ساجس لبنان با ۳ قهرمانی و یک نایب قهرمانی سوم هستند.
تیم پتروشیمی بندرامام ۲ بار قهرمان و ۳ بار نایب قهرمان و سوم، تیم صبا باتری تهران نیز یک بار قهرمان، ۳ بار دوم و یک بار سوم، صنام تهران یک بار قهرمان و سوم، تیم شیمیدور تهران یک بار قهرمان، ذوب آهن اصفهان یک بار دوم و ۳ بار سوم، فولاد ماهان اصفهان یک بار نایب قهرمان و نفت آبادان و دانشگاه آزاد تهران یک بار سوم شده اند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا