ورزش

مربی پیکان: اگر همه برای قهرمانی بازی کنند، به جوان‌ها

مربی تیم پیکان می‌گوید اگر همه تیم‌ها برای نتیجه گیری و قهرمانی بازی کنند، خود به خود اعتماد به جوانان کم رنگ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مجید محافظت کار، مربی پیکان به علت محرومیت مجتبی حسینی، در نشست خبری پیش از بازی این تیم مقابل ذوب‌آهن اظهار کرد: بازی فردا به خاطر نزدیکی دو تیم در جدول بسیار مهم است. تیم ما در چند وقت اخیر کیفیت خوبی از خودش نشان داد، اما از نظر نتیجه‌گیری به آن چیزی که می‌خواستیم نرسیدیم. بازیکنان و اعضای تیم ما همدل و مصمم هستند تا پیروزی به دست آورند. ذوب‌آهن تیم ریشه‌دار و خوبی است، اما با تمام تلاشمان به زمین می‌رویم.

 

او درباره تقابل حسینی و کادرفنی پیکان مقابل تیم سابق خود یعنی ذوب آهن عنوان کرد: این سوال را بهتر است خود حسینی پاسخ دهد، اما به هر حال او خودش یک ریشه ذوب‌آهنی دارد. نیمی از دوره حرفه‌ای ورزشی‌اش را چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان مربی در این باشگاه بود. این موضوع تاثیری زیادی روی بازی فردا ندارد. تیم دو سال پیش که آقای حسینی در آن تیم بود خیلی با این تیم فرق کرده است. این تیم با آن تیم تفاوت‌های زیادی دارد.

 

مربی پیکان درباره حساسیت این دیدار گفت: در لیگ امسال همه بازی‌ها مهم هستند. بازی راحت و کم ارزشی در لیگ نداریم. بازی فردا بیش از سه امتیاز ندارد، اما به هر حال برنده‌اش می‌تواند جهش خوبی در لیگ داشته باشد. تمام تمرکزمان روی بازی فردا است. باشگاه پیکان مولد است و باید از هر باشگاهی انتظاری در راستای اهدافش داشته باشیم. رسالت پیکان در فوتبال مشخص است و هدفش بازیکن سازی است. پیکان به فوتبال ایران خدمت می‌کند.

 

او ادامه داد: اگر همه تیم‌ها برای نتیجه گیری و قهرمانی بازی کنند، خود به خود اعتماد به جوانان کم رنگ می‌شود. باتوجه به نتایجی که در این یکی، دو سال اخیر توسط پیکان کسب شده، شاید انتظار از این تیم کسب امتیاز باشد، اما باید به اهداف هر باشگاه نگاه کنیم. ما تیم خوب و جوانی داریم، اما باید تاوان امتیاز از دست دادن و شهامت استفاده از جوانان را داشته باشیم. شاید در کوتاه مدت این هدف مناسب نباشد، اما در ادامه راه موفقیت آمیز خواهد بود، چون جوانان بالاخره به خودباوری می‌رسند. در این وضعیت اقتصادی باشگاه‌هایی مثل پیکان، سایپا و فولاد که بازیکن‌سازی می‌کنند از ورزش حمایت می‌کنند و باید از این باشگاه‌ها تقدیر کرد.

 

محافظت کار درباره غایبان پیکان گفت: در فوتبال مصدومیت و محرومیت وجود دارد. برخی از مربیان ساختار درست می‌کنند و در آن ساختار اگر کسی هم غایب باشد، آسیب زیادی به تیم وارد می‌شود. مصدومیت و محرومیت اجتناب‌ناپذیر است. ما تعدادی مصدوم داریم و تعدادی هم شاید تا آخر فصل نرسند، اما اکنون همه بازیکنان ما برای تقابل با فردا مصمم هستند.

 

او درباره وضعیت زمین چمن ورزشگاه انقلاب کرج بیان کرد: برنامه ما برای وضعیت میزبانی در فصل بعد به باشگاه ربط پیدا می‌کند. نمی‌توانم بگویم زمین کرج ایده‌آل است. به هر حال امکانات فعلی کشورمان همین است. البته ورزشگاه انقلاب کرج شاید برای تیم‌هایی که می‌خواهند فوتبال بازی کنند، خوب نباشد. این را بگویم سپاهان به اینجا آمد و همه چیز خوب بود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا