اقتصاد

مشترکان بد مصرف ۲ برابر کم مصرف ها قبض پرداخت

گودرزی مسئول امور تعرفه‌های شرکت ملی گاز گفت: از ۱۶ آذر ماه تعرفه‌ها اصلاح شد که بر مبنای تعرفه جدید، سه پله اول هیچ گونه افزایش تعرفه نداشتند، اما پله‌های یازده و دوازده که مشترکان بسیار پرمصرف و در اصطلاح بدمصرف هستند، به ترتیب به ازای هر متر مکعب ۵ هزار و ۶ هزار تومان هزینه‌ بیشتری باید پرداخت کنند.

او افزود: بر اساس تعرفه جدید کسانی که در پله ۱۰ هستند، ۴۶۷ هزار تومان پرداخت می‌کنند و اگر برسند به پله ۱۱ صورت حساب آنها ۹۳۶ هزار تومان چیزی حدود دو برابر می‌شود.

مسئول امور تعرفه‌های شرکت ملی گاز ادامه داد: طبق پایش صورت گرفته از ۱۶ آذر ماه که اصلاحات انجام شده است، تقریبا انتظارات ما برآورده شده و بیشتر اقشار جامعه با صرفه جویی در سه پله اول قرار گرفتند که ۶۰ درصد مصرف کنندگان با مصرف ۲۷ درصدی در این سه پله قرار دارند.

 گودرزی گفت: ۳۸ درصد صورت حساب‌های ما برای پله‌های چهار تا ۱۰ صادر شده است که این مشترکان ۶۷ درصد مصرف گاز را به خود تخصیص داده اند.

مسئول امور تعرفه‌های شرکت ملی گاز می گوید: حدود دو درصد صورت حساب‌ها مربوط به مشترکان پله‌های یازده و دوازده است که نزدیک ۶ درصد حجم گاز را به خودشان تخصیص داده اند.

او گفت: نکته قابل تامل اینکه برای ۶۰ درصد از مشترکین که مصرف متعارف داشته اند، قبض زیر ۳۰ هزار تومان برایشان صادر شده است و برای ۳۸ درصد دیگر که پله چهار تا ۱۰ ما هستند، بین ۳۰ هزار تومان تا نزدیک ۴۷۰ هزار تومان صورت حساب به ازای هر واحد صادر شده است.

مسئول امور تعرفه‌های شرکت ملی گاز در خصوص برخی قبوض نا متعارف برای برخی مشترکان گفت: با بررسی صورت گرفته مشخص شد که برخی مشترکین در منازل با ایجاد مشاغل خانگی مثل پختن رب مصرف گازشان افزایش یافته که این افراد می‌بایست برای مصارف غیر خانگی اشتراک مجزا بگیرند و اشتراک گاز هزینه زیادی ندارد، هزینه یک اشتراک عادی گاز حول و حوش ۲۱۱ هزار تومان است.

 

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا