ورزش

مناف هاشمی: ۲۰ میلیارد برای مربیان خارجی برخی فدراسیون‌ها در

دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان سهم فدراسیون‌ها از توزع اعتبارات است و ۲۰ میلیارد هم برای فدراسیون‌هایی که مربی خارجی نیاز دارند.

گروه ورزشی خبرگزاری صداوسیما ؛ نشست هیئت اجرای امروز در کمیته ملی المپیک برگزار شد و مناف هاشمی مصوبات را در جمع رسانه‌ها اعلام کرد.

مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک در مورد مصوبات امروز هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک گفت: اولین موضوع که بیشترین وقت جلسه را گرفت در مورد اعزام کاروان به بازی‌های آسیایی بود. در آخرین جلسه ستاد عالی بازی‌ها، گزارشات جمع بندی شد و گزارش مرتبط با کمیته ملی المپیک را به هیئت اجرایی ارائه دادیم و چالش‌هایی که برای ثبت نام بود مطرح کردیم. رئیس مرکز نظارت در خصوص شانس قطعی مدال‌ها نیز گزارشی ارائه کرد.

هاشمی در مورد شاخص‌های توزیع اعتبارات تصریح کرد: بحث اعتبارات موضوع دیگر جلسه بود. پیشنهاداتی مطرح می‌شود و نقطه نظرات گرفته شد و توانستیم همدیگر را از لحاظ فنی قانع کنیم و سهم فدراسیون‌ها در حوزه اعتبارات مشخص است و ۲۰۰ میلیارد تومان سر جمع اعتبارات است. دو بند هم داشتیم که درصد مختصری از اعتبارات در اختیار رئیس کمیته ملی المپیک برای شرایط اضطرار است و حدود ۲۰ میلیارد تومان برای فدراسیون‌هایی که ضرورت دارد از مربیان خارجی در کسب سهمیه المپیک و بازی‌های آسیایی داشته باشند، اختصاص می‌دهیم.

وی افرود: همه رشته‌ها نیاز به مربی خارجی ندارند، اما در برخی رشته‌ها نیاز به مربی خارجی است، ولی هنوز هیچ پرداختی نداشتیم حتی امروز هم بحث شد، چون برخی فدراسیون‌ها اعتراض داشتند. شاید منصفانه نباشد عزیزانی که در جلسه هیئت اجرایی نیستند به روسای فدراسیون‌هایی که در هیئت اجرایی هستند حمله کنند. هر رئیس فدراسیون که عضو هیئت اجرایی باشد طبیعی است که نقطه نظراتی دارد که باعث می‌شود یک فدراسیون خوشحال و یک فدراسیون محکوم کند. این به معنی نیست که کار کارشناسی هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک ایراد دارد.

وی یا آور شد: ۳۱ تا ۳۲ رشته را صحبت کردیم، بررسی کردیم و شانس مدال را با چهار دوره قبل مقایسه کردیم. طبیعی است اختلاف نظر کارشناسی است و برای جمع بندی نهایی دو جلسه داریم که یکی در داخل کمیته ملی المپیک است. چون پیش بینی ما از کسب مدال با پیش بینی فدراسیون‌ها متفاوت است و باید دوباره با این فدراسیون‌ها جلسه بگذاریم و جلسه بعدی در ستاد عالی بازی‌ها است تا لیست را نهایی کنیم.

دبیرکل کمیته ادامه داد: بهترین تصمیم این بود که بعد از سه ماه کار کارشناسی به این شاخص‌های نسبتا علمی رسیدیم. تصمیم نهایی این است که حدود ۱۰ فدراسیون را جلسه بعد دعوت کنیم حرف‌هایشان را بشنویم و بعد مصوبات را ابلاغ کنیم.

هاشمی در مورد توزیع بودجه توسط کمیته ملی المپیک تاکید کرد: کمیته ملی المپیک مسئول توزیع اعتبارات به فدراسیون‌ها نیست، اما عرف بر این بوده که به فدراسیون‌ها کمک می‌کردیم وگرنه منابع فدراسیون‌ها از سه جای دیگر است. فدراسیون‌ها باید خودشان پیش‌بینی تامین منابع مالی کنند و همیشه متکی به دولت نباشند. خیلی از فدراسیون‌های ما وارد این فضا شده‌اند، اما خیلی‌های دیگر هم وارد این فضا نشده‌اند و فکر می‌کنند بودجه یعنی دولت و یا کمیته ملی المپیک.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: دولت در اعتبارات دولتی یک ردیف را به عنوان کمک می‌دهد و امسال هم این کمک در ردیف بودجه وزارت ورزش است. من غیر رسمی می‌گویم و وظیفه من نیست بگویم، اما برخی روسای فدراسیون‌ها فکر می‌کنند که اعضای هیئت اجرایی در بودجه فدراسیون‌ها دخل و تصرف داشته‌اند و من مجبور شدم این موضوع را بگویم.

وی خاطرنشان کرد: دولت غیر از بودجه مصوب، ۵۰۰ میلیارد دیگر هم در اختیار وزارت ورزش قرار داده است برای کمک به فدراسیون‌ها و برای فدراسیون کشتی هم رقم مجزایی در نظر گرفته است. کمیته ملی المپیک مسئول رویداد‌های بین المللی است نه توزیع اعتبارات. برای رویداد‌های بین‌المللی، فدراسیون‌ها نیازی داشته باشند به آن‌ها کمک می‌کنیم، اما نباید موضوعی شود تمام محور‌ها و برنامه‌های کمیته ملی المپیک را تحت تاثیر قرار دهد و تمام بحث همین توزیع ۲۰۰ میلیارد تومان شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا