اقتصاد

نصب کابل‌های برق دفنی برای اولین‌بار در خوزستان

ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از نصب کابل‌های برق دفنی (کرکره‌ای) برای اولین بار در کشور در خوزستان خبر داد.

محمود دشت ‌بزرگ در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: برای اولین بار در کشور، کابل‌های ۱۳۲ کیلوولت دفنی (کرکره‌ای) برای استفاده در شبکه برق خوزستان، وارد اهواز شده‌اند.

وی افزود: این کابل‌ها به پیشنهاد و طراحی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در شرکت سیمکو استان گیلان ساخته و وارد اهواز شده‌اند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: ۶ کیلومتر کابل خریداری شده برای ورودی خط شمال ‌غرب کیانپارس به پست GIS گلبرگ کیانشهر در اهواز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

دشت بزرگ با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری خرید این کابل‌های دفنی ۷۰۰ میلیارد ریال است، عنوان کرد: از جمله مزایای استفاده از این کابل‌ها، ظرفیت بالا در انتقال بار، مقرون به صرفه بودن و عدم نیاز به حفر تونل است و در زیر خاک دفن می‌شوند.

وی ادامه داد: سرعت در انجام کار و عدم نیاز به احداث خطوط هوایی که ممکن است با مبلمان و نمای شهری ناسازگار باشد، از دیگر مزایای استفاده از این کابل‌ها است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: این ۶ کیلومتر کابل دفنی در حال حاضر وارد انبار شرکت برق منطقه‌ای خوزستان شده است و در سال آینده عملیات اجرایی و نصب آن‌ها آغاز می‌شود.

انتهای پیام

این خبر باز نشر از منبع بوده و رویداد شهر هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا